Два галицькі міста поборються за звання Молодіжної столиці України.

 

Івано-Франківськ і Тернопіль потрапили в десятку фіналістів національного конкурсу «Молодіжна столиця України». У фіналі вони боротимуться за право отримати це звання з Вінницею, Кременчуком, Миколаєвом, Одесою, Уманню, Харковом, Хмельницьким і Чернівцями. Про це повідомили на сайті конкурсу.

 

 

Фінальний етап конкурсу відбудеться 10 грудня. Делегації від міст-фіналістів за участі представників міської влади та молоді аргументуватимуть, чому саме їхнє місто має стати Молодіжною столицею України 2020 року.

 

Загалом участь у конкурсі цього року взяли 48 міст. Заявки надішли з 21 області, серед яких 11 – з обласних центрів і 22 – з міст обласного та районного значення. Як зазначили в Наглядовій раді конкурсу, міста продемонстрували ріст порівняно з попередніми роками, динаміку у своєму розвитку і новий рівень діалогу молоді і муніципалітетів.

 

Багато міст надало повну статистику щодо їхнього населення й відсотка молоді, стратегії щодо розвитку й кооперації з молоддю, додали презентації про міста й інші креативні матеріали.

 

Львів цього року не брав участі у конкурсі.

 

 

Для довідки:

 

Метою конкурсу «Молодіжна столиця України» є активізувати співпрацю між молоддю та місцевим самоврядуванням, а також сприяти створенню комфортних умов для розвитку молоді в містах України; поліпшити співпрацю місцевої влади та представників молодіжного середовища в усіх містах України та поширити найкращі практики такої співпраці й успішних кейсів утіленням молодіжної політики на місцевому рівні.

 

Заявка на участь у конкурсі містить питання щодо залучення молоді до розроблення та ухвалення рішень у громаді, про те, як влада створює комфортні умови для молодих людей у повсякденному житті – освітні, культурні, можливості для відпочинку, навчання та самореалізації, існування програм із молодіжного працевлаштування та започаткування власної справи, підтримки волонтерського руху, наявності молодіжної та спортивної інфраструктури тощо.

 

20.11.2019