"Унсовець" Ігор Тополя повернувся із Польщі до України.

 

Ветеран війни на Донбасі, один із лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур (псевдо "Тополя") повернувся із Польщі до України. "Унсовця" затримали 9 листопада за запитом Росії до Інтерполу при спробі в'їхати до Польщі.

 

 

Про повернення Мазура повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. "Це невеличка, але перемога в гібридній війні, що веде проти нас Російська Федерація", – написав Геращенко у Facebook.

 

Заступник Арсена Авакова заявив, що повернути Тополю дозволила професійна й злагоджена робота української влади – Офісу Президента, офісу омбудсмена, українських дипломатів, народних депутатів, МВС, Національної поліції.

 

"Ще ввечері в день затримання Українське бюро Інтерполу за дорученням міністра МВС Арсена Авакова надіслало пакет документів, які прямо свідчили про зловживання РФ своїм правом звернення до цієї міжнародної організації", – зазначив Геращенко.

 

Представник МВС висловив окрему подяку послу України в Польщі Андрію Дещиці.

 

Ігоря Мазура затримали 9 листопада на пункті перетину кордону Ягодин–Дорогуск. Підставою для затримання стало розшукове клопотання від Росії.

 

Росія прагнула екстрадиції Тополі через його участь у Чеченській війні.

 

"Воно трошки смішно, якби не було так грішно. У тій справі, в якій проходжу я, проходить і Арсеній Яценюк, проходять брати Тягнибоки, Ярош і ще там є десь п’ятеро хлопців, – розповідав Ігор Мазур на брифінґу після звільнення. – Раніше у цій справі проходили Микола Карп’юк і Станіслав Клих, які ніколи не були в Чечні, але це не було важливо для російського "правосуддя", – розповів Мазур.

 

Ігоря Мазура звільнили з-під варти на поруки консула невдовзі після затримання. Відтоді Тополя мешкав на території консульства в Любліні.

 

Люблінський консул Василь Павлюк заявляв: якби Тополю не звільнили, "він сидів би в СІЗО, і це тривало б пів року-рік”.

 

Українська сторона висловила подяку Польщі за розуміння ситуації та за солідарність. 

 

Ігор Мазур був керівником "Правого сектору" Київщини і начальником штабу 24-ї сотні "Самооборони Майдану" під час Революції гідності. З травня 2014-го перебував у зоні АТО. У квітні 2015-го став офіцером Збройних сил України – командиром роти, заступником начальника штабу розвідувального батальйону в секторі "М". У листопаді 2016 року, після демобілізації, Мазура призначили заступником голови партії УНА-УНСО і заступником головного командира Української націоналістичної самооборони.

 

14.11.2019