Жанін Аньєс проголосила себе тимчасовою президенткою Болівії.

Услід за Ево Моралесом свої посади полишило ледь не все вище керівництво країни.

 

 

Друга заступниця голови Палати сенаторів Болівії, опозиційна політикиня Жанін Аньєс (Jeanine Anez) проголосила себе тимчасовою виконувачкою обов’язків президента на перехідний період. Це сталося після того, як парламент країни – Багатонаціональна законодавча асамблея – не зміг зібрати кворум, необхідний, аби обрати можливого наступника демісованого президента Ево Моралеса.

 

За словами 52-річної Аньєс, Конституція дозволяє їй тимчасово, до наступних виборів, обійняти посаду глави держави після відставки президента, віцепрезидента і спікерів. Нові вибори глави держави повинні бути проведені в 90-денний термін. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

Нагадаємо, що попередній глави держави Ево Моралес подав до демісії та отримав політичний притулок у Мексиці. Вслід за ним свої посади покинули віцепрезидент Альваро Ґарсіа-Лінера (Álvaro García Linera), голови обох палат парламенту країни, а також низка міністрів, їхніх заступників і губернаторів.

 

Нагадаємо, що протести в Болівії, внаслідок яких загинуло три людини, а ще триста були поранені, почалися після того, як верховний виборчий суд Болівії, який відіграє в країні роль виборчої комісії, 24 жовтня оголосив, що чинний президент Ево Моралес переміг на виборах глави держави вже в першому турі. Самі вибори відбулися 20 жовтня. Попередні результати, оприлюднені того ж вечора, вказували на можливість другого туру.

 

Однак 21 жовтня, після обробки 95 відсотків протоколів, виборча комісія повідомила, що чинний президент Ево Моралес отримує 46,87 відсотка голосів, а його суперник Карлос Меса, котрий обіймав посаду глави держави з жовтня 2003-го до червня 2005 року, – 36,73 відсотка.

 

Меса заявив про шахрайство і наголосив, що не має наміру визнавати результати голосування. За його словами, Моралес, який перемагав у 2005, 2009 і 2014 роках, за допомогою виборчої комісії хоче перешкодити проведенню другого туру.

 

Згідно з болівійським законом, переможцем в першому турі виборів може бути визнаний тільки той кандидат, котрий отримав не менш як 40 відсотків голосів і чий результат мінімум на 10 відсоткових пунктів перевищує результат суперника.

13.11.2019