У Росії засудили шістьох кримців до вироку в колонії суворого режиму.

 

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 12 листопада засудив до ув'язнення в колонії шістьох фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".

 

Згідно з рішенням суду, Мусліма Алієва засудили до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усеїн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років, повідомляє видання "Крим. Реалії"

 

 

Кримці відбуватимуть терміни в колонії суворого режиму.

 

Підтримати засуджених кримчан на засідання приїхали більше ста осіб; також у суді був представник міжнародної неурядової організації Amnesty International і генконсул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський.

 

Судове засідання тривало 14 хвилин.

 

Представник російського відділення Amnesty International Олександр Артем'єв назвав вирок російського суду політичним переслідуванням.

 

"Судове засідання за формою – судовий бліцкриг – 14 хвилин потрібні були суду, щоб зачитати вирок. По суті справи – звичайно, це переслідування за політичними та релігійними мотивами, ми спочатку говорили, що нічого іншого за цим не стоїть, окрім як спроби принизити, обмежити кримськотатарську громаду в Криму і, на жаль, Емір-Усеїн Куку є одним з лідерів кримськотатарської громади, він увійшов до Кримської контактної групи з прав людини практично відразу після її створення", – сказав Артем'єв.

 

Представник Amnesty International вважає, що засуджені є в'язнями сумління. "Ми наполягатимемо на їх звільненні й надалі будемо вести кампанію на їхню підтримку", – додав правозахисник.

 

Обвинувачені у цій справі були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Їх звинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити чоловіків.

 

 

ДОВІДКОВО

 

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею 2014 року Криму.

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

 

12.11.2019