Бундестаг переніс голосування щодо поправок до Газової директиви ЄУ.

Позитивне рішення в цій справі значно спростить життя «Північному потоку-2».

 

 

Праві популісти з партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН) в ніч на п'ятницю, восьмого листопада, ініціювали перенесення засідання Бундестаґу. На засіданні мало відбутися голосування про законопроєкт щодо імплементації поправок Газової директиви Європейської Унії, що стосуються газогонів, які йдуть в ЄУ з третіх країн. Передовсім це стосується «Північного потоку-2». Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Перед голосуванням депутати АдН висловили сумнів в наявності кворуму, а потім запросили поіменне голосування. У його ході з'ясувалося, що за необхідного кворуму в 355 депутатів в залі присутні тільки 133 парламентарі.

 

Нагадаємо, що 15 квітня 2019 року Європейська Рада затвердила зміни до Газової директиви Європейської Унії, що є частиною Третього енергопакету ЄУ. Зміни передбачають поширення європейських норм на газопроводи, які йдуть до Євроунії з третіх країн. Вони мають працювати за тими ж правилами, що і газогони, які функціонують на території держав-членів ЄУ.

 

Основних правил чотири. Перше з них передбачає, що транспортуванням газу не може займатися та ж компанія, яка паливо видобуває і продає (так званий анбандлінґ або роз'єднання активів). Друге: доступ третіх компаній до газогону. Третє: конкурентні тарифи на транспортування газу буде встановлювати регулятор країни – одержувача газу. Четверте: газогін має працювати прозоро, зокрема в питанні безпеки поставок.

 

Ці поправки, перш за все, вдаряють по «Північному потоку-2», який не відповідає новим вимогам. Тож ініціатори законопроєкту в Бундестазі хочуть зробити виняток для мегапроєкту російського «Газпрому». Однак Єврокомісія зможе це рішення заблокувати.

08.11.2019