Призначено голів УСБУ на Івано-Франківщині та Тернопіллі.

 


Івано-Франківська та Тернопільська області отримали нових очільників обласних управлінь СБУ. Президент України Володимир Зеленський призначив Сергія Заяця начальником Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області. Про це йдеться в Указі Президента України №816/2019. Ще одним Указом, №818/2019, Юрія Борейчука було призначено начальником Управління Служби безпеки України в Тернопільській області.

 

У відкритих джерелах вкрай мало даних про новопризначених очільників УСБУ. Зокрема, вдалося відшукати згадку про людину на ім'я Юрій Борейчук у розслідуванні програми «Схеми» (спільний проєкт Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») ще за 2017 рік. За інформацією журналістів, Юрій Борейчук є випускником Дніпропетровського університету залізничного транспорту, розпочав кар’єру в СБУ 1994 року. Працював у центральному управлінні, а згодом очолив управління, яке запобігало економічним злочинам у транспортній галузі. Станом на 2015 рік Юрій Борейчук працював у 3-му управлінні Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

 

 

Попередніх очільників УСБУ у Тернопільській та Івано-Франківській областях, Віталія Найду та Петра Дідуха відповідно, Зеленський звільнив із посад 11 вересня. Віталій Найда – офіцер СБУ, був начальником УСБУ в Тернопільській області з 2017 року, перед тим із 2015 року працював керівником департаменту контррозвідки СБУ. Петро Дідух – український правник, полковник. Має вищу юридичну та військову освіту. У 2014-2015 роках керував Антитерористичним центром в УСБУ області, був радником начальника УСБУ з питань координації антитерористичної діяльності. Очолював управління СБУ в Івано-Франківській області з 9 квітня 2015 року.

 

07.11.2019