ДБР висунуло підозру генералу через недобрі бронежилети.

 

Державне бюро розслідувань оголосило підозри генерал-майору Дмитру Марченку – начальнику Головного управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил, а також його заступникам. Їх підозрюють у закупівлі на 60 млн грн нібито неякісних, згідно з висновком ДБР, бронежилетів “Корсар” для ЗСУ.

 

 

Про це заявив на брифінгу директор Державного бюро розслідувань Роман Труба, повідомляє видання "Новинарня".

 

“Сьогодні почато оголошення підозр… І оголошено підозри п’ятьом високопосадовцям Міноборони України”, – сказав директор ДБР.

 

“Так, мова йде про бронежилети 1-4-го класу захисту, який прострілюється. Підозри оголошено генерал-майору – начальнику Головного управління ЗСУ, а також чотирьом високопосадовцям Головного управління ЗСУ”, – повідомив Труба.

 

З його слів, під час обшуків у цій справі вилучено 200 тонн майна. Посадовці управління закупили 11 тисяч бронежилетів “Корсар МЗс-1-4” неналежної якості; вартість закупівлі – близько 100 млн грн.

 

“Пластини необроблені, захисні пакети не зшиті. На частину партії не було лабораторних досліджень. Всі високопосадовці Міноборони, включно з начальником Головного управління, знали, що ці бронежилети не відповідають технічним вимогам. Вони знали про негативні результати досліджень. Але, незважаючи на це, керівництво дало вказівку якнайшвидше закупити бронежилети”, – сказав Труба.

 

Зі слів очільника ДБР, слідство встановило, що керівництву було відомо про те, що за умов намокання всі бронежилети пробиваються наскрізь: коли тканина пропускає вологу, вона втрачала свої непробивні властивості. Тому, на думку слідчих ДБР, ці бронежилети треба було повернути і не підписувати акта приймання-передачі.

 

“Проте вони діяли навпаки, дали вказівку приймати подальші партії бронежилетів. Мова йде про 7 тисяч бронежилетів на суму 61 млн гривень. Таким чином, вони завдали шкоди не лише державі, а й поставили під загрозу життя людей. І все це відбувалось в умовах особливого періоду”, – трактує Труба.

 

Кримінальна справа почалася після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах. 26 червня Держбюро розслідувань оголосило про проведення чотирьох десятків обшуків у справі за фактом закупівлі для потреб Міністерства оборони непридатного майна за завищеними цінами.

 

Як стало відомо, обшуки проходили в приміщеннях Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ одночасно з обшуками в домівках генерала Дмитра Марченка, інших офіцерів ГУРСМЗ, у заступника міністра оборони генерала Олега Шевчука, вдома у тодішнього радника міністра оборони Юрія Бірюкова, на фірмах-постачальниках, а також у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді ЗСУ.

 

Як розповідав на брифінгу директор ДБР Роман Труба, виявили і вилучили 11 тисяч бронежилетів та документацію, яка була укладена для постачання бронежилетів та іншого майна. “За нашою інформацією, три з п’яти бронежилетів прострілюються. Закуплено 100 тисяч комплектів військової форми за завищеними цінами. Лише вартість одного елементу одягу завищена на суму близько 10 млн грн. Було закуплено намети, які непридатні для використання, і перелік таких незадовільних речей, закуплених для ЗСУ, досить великий”, – заявив тоді Труба.

 

Ексзаступник голови Адміністрації Президента Януковича, близький до олігарха Ігоря Коломойського юрист Андрій Портнов заявив, нібито він є одним з ініціаторів тих обшуків, здійснених ДБР у військовиків.

 

Сам генерал Дмитро Марченко подав зустрічний позов до ДБР, яке проводило в ГУРСМЗ незаконні обшуки та зводить наклепи на військовослужбовців управління. “Насправді з бронежилетами все було в порядку. Але ДБР мене оббрехало на всю країну. В мого батька було два серцеві напади, бо серед сусідських бабусь ходить поголос: “Бач, Сашо, ми думали, твій Дімка герой, а він, виявляється, падло, нашим солдатикам он що давав!” – розповів він у інтерв'ю.

 

Марченко пов'язує проведення обшуків із політикою. “Я думаю, це сукупність. І претензії виробників[-конкурентів], і політичний момент тут 100%. Мене, на жаль, так прив’язують, що, типу, якщо Марченко отримає якесь покарання, то всі будуть розуміти, що це відплата Порошенку. Але де я, а де Порошенко?.. Також вбачаю, що я не дуже зручний, бо говорю правду”, – вважає генерал.


Марченко “взагалі не бачить” судових перспектив у цьому провадженні.

 

"Я готовий нести повну відповідальність за все, що в мене відбувається. Якщо вони знайдуть у мене неякісні бронежилети і доведуть, що це йшло від мене, з моїм наказом – я сам проситиму в суді максимальний термін. Але якщо цього немає, навіщо зводити наклепи?! Я ж розумію, що це не просто річ, а життя солдата. Якби ви знали, стільки ми партій виробникам позавертали! Один там плювався і казав: “Якби не Марченко, я б став мільйонером”, – розповідав Марченко.

 

06.11.2019