Уряд змінив очікування від доходів і видатки у бюджеті-2020.

 

Кабінет Міністрів України під час доопрацювання проєкту закону "Про державний бюджет України на 2020 рік" до другого читання збільшив його видатки на 15 млрд грн – до 1,18 трлн грн (зокрема надання кредитних коштів). При цім дефіцит держбюджету пропонують визначити на рівні 2,09% ВВП (для порівняння, 2,28% – у 2019 році та 2,4% – у 2018 році).

 

 

Про це повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Дефіцит 2% ВВП – такий самий, як ми подавали на перше читання. Дохідна частина збільшилася на 13 млрд грн, видаткова – на 15 млрд грн", – розповіла пані Маркарова.

 

Згідно з оприлюдненими Мінфіном матеріалами, дохідну частину держбюджету на 2020 рік із урахуванням повернення кредитів пропонують визначити у розмірі 1,093 трлн грн, що на 67 млрд грн більше порівняно з держбюджетом на 2019 рік.

 

Міністр уточнила, що на 3 млрд грн збільшено план доходів за спеціальним фондом зі сподіванням на ухвалення закону про гральний бізнес. План доходів загального фонду держбюджету підвищено на 10 млрд грн за рахунок збільшення дивідендів від держкомпаній, невеликого збільшення очікуваних надходжень податку на прибуток і від оренди держмайна, уточнила Маркарова.

 

Зі слів Маркарової, додаткові 15 млрд грн видатків розподілено переважно на зарплати вчителів і опорні школи, програму підтримки ліків і лікування за кордоном, розвиток культури та туризму, соцпрограми на суму понад 1 млрд грн, на програму розвитку аеропортів та будівництва мостів.

 

"Основне для нас у цьому бюджеті – це закласти необхідні ресурси на розвиток країни, але ми бачимо, що розвитку не буде, якщо людина не буде забезпечена найнеобхіднішим", – прокоментував прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

 

З його слів, на пенсії уряд виділив 173 млрд грн. Зокрема, уряд має намір підвищити пенсії одиноким пенсіонерам, на виплату такої надбавки у бюджеті передбачено 806 млн грн.

 

Крім того, 48 млрд грн виділено на субсидії. "Ми хочемо, щоб субсидії від держави отримували лише ті, хто їх потребує", – сказав прем'єр.

 

Зі слів Гончарука, на сферу медицини в 2020 році уряд передбачає 113,3 млрд грн. "Наступного року пріоритетно ми звернемо свою увагу на невідкладну допомогу. Дуже багато українців не доїжджають до лікарень. Система неефективна", – пояснив прем'єр. Так, у 2020 році планують закупити 470 карет "швидкої допомоги" і відкрити 25 відділень невідкладної допомоги.

 

Гончарук також анонсував розширення програми "Доступні ліки".

 

Що ж до новацій, то Кабінет Міністрів України передбачив у проєкті держбюджету на 2020 рік, підготовленому до другого читання, субвенцію на соціально-економічний розвиток обсягом 2 млрд.

 

"У тому бюджеті, який ми подавали у вересні, цієї статті не було. Цей інструмент не дуже ефективний. Ефективніший – ДФРР (Державний фонд регіонального розвитку). Депутати вважають інакше... Ми погодилися, що цей інструмент залишиться, але він буде значно меншим", – пояснив Гончарук.

 

Згідно з проєктом держбюджету на наступний рік, Державний фонд регіонального розвитку має отримати 7,5 млрд грн. "І ми як уряд стежитимемо, щоб ні за тим, ні за іншим інструментом не було корупційної складової", – запевнив голова уряду.

 

05.11.2019