У пошуках аргументів

Коли абсурд стає нормою, нормальність автоматично перетворюється на патологію. Тому не буде нічого дивного, якщо побачимо невдовзі в новинах виступ двоголового рептилоїда на фоні виправного закладу для тих, хто ще не вкрився лускою. Огляд подій тижня в Україні.

 

Форум тижня

 

 

Маріуполь, коли ще називався Ждановим, прогримів на весь «совок» зйомками на його теренах фільму «Маленька Віра», який називали першим еротичним кіно у Радянському Союзі. Деякі сцени з того фільму мали таке саме відношення до еротики, як проведення сучасного інвестиційного форуму RE:think. Invest in Ukraine до залучення інвестицій.

 

На захід завітали Президент і прем’єр. Від Зеленського всі зацікавлені взнали, що теперішня Україна – то Apple з минулого століття, який збирався в гаражі, а потім (коли зібрався) досягнув космічних висот. Виступ був жвавим і дотепним, потенційним інвесторам мав сподобатися. Потім зі слів прес-служби «Слуги народу» стало відомо, що до приходу нової владної команди 90% українців мали поняття про інтернет десь таке ж, як згадана Віра, але тепер світовою павутиною користуються, тішаться і традиційно дякують партії.

 

На думку очільників держави, саме з Маріуполя почнеться відродження Донбасу і інвестори битимуться за можливість вкласти якийсь мільярд-другий в місто, яке після розведення військ стане повноцінно прифронтовим населеним пунктом. Десь так само грошові мішки пхаються в сирійське Алеппо. Оптимізм Зеленського, Гончарука та решти «слуг», зрештою, може мати і позитивні наслідки – потенційні інвестори взнали, що на офіційних імпрезах керівництво країни не вживає ненормативної лексики.

 

Адюльтер тижня

 

 

Трансляцію засідань Верховної Ради і взагалі репортажі з будівлі під куполом доцільно маркувати попередженням «16+», бо незміцнілі дитячі мізки можуть там такого надивитися, що психологи в результаті стануть заробляти більше за постачальників газу. Від Киви ніхто нічого розумного не чекав і його чухання власних штанів не викликало здивування, але Богдан Яременко, який зробив собі гарне реноме найдосвідченішого дипломата в парламенті, здивував своєю інтимною перепискою з жінкою, як писали колись в підручниках іноземної літератури про персонажок Мопассана, доля якої не склалася.

 

Про обліко моралє Яременка і те, як він відгребе від дружини, говорити зайве, цікавіше розглянуте наслідки переписки нардепа з повією. По-перше, журналістів на балкон, звідки вони взнають, хто що чухає і скільки коштує тепер година платної любові, можливо, таки пускатимуть тепер тільки з довідкою про наявність зору в мінус п’ять діоптрій і обшуком на предмет наявності фотоапаратів. По-друге, Яременко з посади керівника комітету ВР з питань закордонних справ таки має піти, а хто прийде на його місце – невідомо. Фракція «Слуга народу» такого «жирного» комітету не може віддати комусь не своєму і вибирати нового шефа доведеться з «слуг», тобто педагога, філософині, колишньої помічниці Сергія Лещенка, колишніх працівниць ТзОВ «Квартал 95» і наймолодшого нардепа ІХ скликання Святослава Юраша, який вчився на факультеті міжнародних відносин, але не довчився.

Переписка Яременка дорого коштуватиме.


Візит тижня

 

 

Відвідавши Одесу, де періодично тренуються натовські і українські вояки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг завітав до Києва, де виступив з парламентської трибуни, а потім на сайті Північноатлантичного альянсу оприлюднили повний текст спільної заяви України і послів НАТО. У документі зроблено реверанс зусиллям Зеленського щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі та неможливість зараз нормалізувати відносини з Росією.

 

З не до кінця зрозумілих причин у спільній заяві знайшлося місце для зауваження про те, що Україна готова виконати рекомендації Венеційської комісії до закону "Про освіту", як цього вимагає Угорщина. І зовсім незрозумілою стала на візит Столтенберга реакція міністра закордонних справ Вадима Пристайка.

«Дійсно, ми багато разів заявляли, що наш інтерес – це ПДЧ (План дій щодо членства, – Z). Але ПДЧ – це лише механізм, який нас наближає до членства в НАТО. Ми вже 11-й рік працюємо на наших річних національних програмах, які в принципі зроблені так, як річні національні програми, які виконують країни з ПДЧ. Це наш сигнал НАТО про те, що ми реформуємось, ми готуємось до нашого членства, якраз використовуючи ті механізми, які є в ПДЧ, – заявив міністр і додав, – На якомусь етапі ми скажемо: "Дивіться, домашню роботу Україна виконала, тепер, НАТО, ваше слово. Ви готові ухвалити суто політичне рішення про те, що Україна готова, давайте їй запропонуємо членство в Альянсі?».

 

Десь це нагадує масовану атаку інвесторів на Маріуполь. Столтенбергу пасувало б купити на Андріївському узвозі вишиваний рушник (вироблений в Китаї), покласти на нього круасан з сіллю і запросити Пристайка з його домашнім завданням до Брюсселя.

 

Затримання тижня

 

 

Член депутатської групи «За майбутнє» Ярослав Дубневич став першою ластівкою у чинній Верховній Раді, яку позбавили депутатської недоторканності. Правоохоронні органи переконані, що добродій Дубневич нагрів державу на 93 мільйони гривень, тому Вищий антикорупційний суд обрав нардепу запобіжний захід у вигляді застави в сумі 100 мільйони гривень. Дубневич назвав справу політичним переслідуванням, бо так називають всі справи проти народних депутатів ще з часів Юхима Звягільського, і з парламентської трибуни доводив свою непорочність.

 

У кулуарах Верховної Ради розмірковують, який варіант розвитку подій спрацює у випадку нардепа з Пустомит – зроблять демонстративного офірного цапа чи забудуть про існування корупції на залізниці, де Дубневич нібито мав дотичність? Більшість схиляється до другого варіанту, бо претензії прокурорів традиційно написані «на підвіконні». Пан Богдан і вся дорога родина шукають сто мільйонів і вчаться користуватися браслетом на нозі.

 

04.11.2019