Кучма: "Формула Штайнмаєра" – це здати Україну з тельбухами.

 

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма заявив неприйнятною "формулу Штайнмаєра" у теперішньому вигляді, позаяк вона не є формулою миру.

 

Про це Кучма сказав у Чернігові, після традиційного вручення стипендій Благодійного фонду "Україна" найкращим студентам Чернігівського національного технологічного університету, повідомила аґенція "Укрінформ".

 

 

"Формула Штайнмаєра" до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так – а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося... Це взагалі "здати нас із потрохами", так би мовити", – зазначив експрезидент.

 

Зі слів Кучми, проведення виборів на Донбасі без попереднього виведення військ, роззброєння, відновлення українського кордону – є повним абсурдом. З його слів, за нинішніх умов контролювати виборчий процес туди не поїдуть ні спостерігачі, ні журналісти.

 

Не може бути мови і про особливий статус Донбасу, вважає експрезидент, тому що це шлях до конфедераційного устрою України, який для нашої держави є неприйнятним.

 

Ще одним нюансом, який треба враховувати, перш ніж погоджуватись на якісь умови, зауважив Кучма, є стан окупованої території. "Цей регіон практично зруйнований. За найскромнішими розрахунками, на його відновлення потрібно 100 млрд євро", – сказав він.

 

Відтак, додав політик, відновлення миру на Донбасі – процес тривалий, відповідальний і значною мірою залежить від позиції лідерів європейських країн, а особливо, від позиції президента США Дональда Трампа. "Бо сьогодні тільки ця країна більш-менш має вплив на Росію", – вважає Кучма.

 

26.10.2019