Бабине літо завершується.

 

До кінця цього тижня погода ще тішитиме мешканців Галичини теплом і сонцем. Але вже з 28 жовтня доведеться витягати з шафи теплий одяг: зима близько.

 

 

За даними сайту AccuWeather, на Львівщині до неділі, 27 жовтня, ще утримається комфортна сонячна погода, температура повітря становитиме від 19°С до 23°С. Але вже на понеділок, 28 жовтня, синоптики прогнозують різке зниження температури – до 10-7 градусів тепла вдень і аж до трьох градусів морозу вночі.

 

Листопад у Львові може початися дощем із мокрим снігом і температурою +10 °С. І хоча в першій його декаді з-за хмар ще нерідко виглядатиме сонце, тепліше вже не стане. Ближче до середини місяця знову варто чекати дощів зі снігом, які почастішають у другій половині місяця. Від 20 листопада на значне тепло можна не розраховувати: вдень прогнозують максимум +4°С, а вночі вже будуть морози до -6 °С.

 

На Івано-Франківщину теж іде похолодання, і також з наступного понеділка. 28 жовтня температура повітря у Франківську впаде до 10 градусів тепла (після 21-22 напередодні), а до всього ще ймовірні дощі, сніг і заморозки. Листопад почнеться з похмурої погоди з дощем і снігом та + 11°С. Надалі температура впродовж місяця жодного разу не підніметься до цієї позначки, а коливатиметься від 0°С до 9-10°С. Ночі будуть із незначними заморозками, до -3°С. Проте сонечко ще час до часу визиратиме з-за хмар.

 

У Тернополі жовтень також завершиться дощами, при цьому тут буде ще й холодніше, ніж у Львові чи Івано-Франківську. В понеділок, 28 жовтня, температура повітря впаде до +8°С, а в останній день жовтня – до трьох градусів тепла. Перші дні листопада принесуть дощі та сніг, ночами можливі заморозки до -3°С. Перша половина місяця буде трішки теплішою, а от уже після 15 листопада термометри не показуватимуть вище ніж +6°С. Ночі теж будуть зимними, до -5°С, а ближче до кінця місяця мінусову температуру повітря фіксуватимуть і вдень.

 

Погода на Галичині цілком відображає тенденції в Україні загалом. Як розповіла на своїй fb-сторінці синоптикиня Наталка Діденко, наразі суху погоду від Атлантики через вузьке горло між Великою Британією та Францією, через центр Європи і до України визначають антициклон Majla1 та антициклон Majla 2. 23 жовтня Україна також потрапить у зону діяльності Majla2, тому в більшості областей погода без опадів, триматимуться тумани. Температура повітря становитиме +16-21 градус. Однак уже з 28 жовтня очікують відчутного похолодання, а 30-31 жовтня навіть можливий мокрий сніг.

 

 

22.10.2019