"Доказів повно": Прокуратура підготувала підозри Гладковському.

 

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив про те, що у справі колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського докази зібрані повно, і вони є обґрунтованими для того, щоби повідомити йому про підозру.

 

Про це Рябошапка сказав в телеефірі на "1+1".

 

 

"Проєкт повідомлення про підозру лежить у мене зараз на столі, робота над ним ще завершується, фіналізується... Що є в основі підозри для Гладковського – це, перше, порушення антикорупційного законодавства, це неправдиве декларування і, друге, це порушення теж законодавства під час здійснення тендерних закупівель і використання службового становища для того, щоб неправомірно впливати на результати цих тендерних закупівель, внаслідок чого було отримано неправомірну вигоду", – повідомив генпрокурор.

 

Відповідаючи на уточнювальне питання про те, чи ГПУ і НАБУ продовжують розвивати справу за результатами журналістського розслідування щодо "Укроборонпрому", Рябошапка відповів: "У тому числі, інформація, яка була розкрита журналістами, використовується під час досудового розслідування".

 

"Слідство вважає, що докази зібрані повно і вони є обгрунтованими для того, щоб повідомити у п'ятницю про підозру у вчиненні цих двох злочинів. Тобто доказів на даний момент є достатньо для того, щоб це зробити", – запевнив Рябошапка. 

 

Генпрокурор уточнив, що наразі Гладковський має статус затриманого.

 

25 лютого проєкт "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому стверджується, що син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

 

Згідно з інформацією журналістів, Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії, перепродуючи їх за завищеними цінами оборонним заводам.

 

У березні Президент Петро Порошенко звільнив Гладковського. Антикорупційна прокуратура відкрила провадження для перевірки оприлюднених у програмі "Наші гроші" фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

 

17 жовтня Олега Гладковського затримали співробітники НАБУ біля ресторану поблизу Бориспільської траси після того, як він намагався залишити територію Україну через аеропорт "Бориспіль".

 

18.10.2019