Зеленський відвідав Донеччину на День захисника України.

 

Президент України Володимир Зеленський на День захисника України, 14 жовтня, відвідав з робочою поїздкою Донеччину та ознайомився з ситуацією на лінії зіткнення в зоні проведення операції Об’єднаних сил.

 

 

Як повідомила пресова служба голови держави, також він ознайомився з умовами несення служби та проживання українських військових на передовій.

 

Крім того, Зеленський вшанував пам’ять Героя України, заступника командира батальйону 72-ї окремої механізованої бригади Андрія Кизила, поклавши квіти до пам’ятника захисникам Авдіївки. Цей меморіал відкрили у вересні 2017 року самі військовики за кількасот метрів від позицій противника.

 

Президент вручив державні нагороди та годинники п’ятьом бійцям 92-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Схід" Сухопутних військ ЗСУ, при тім, як акцентує Банкова, то робилося "з власної ініціативи, без подання Міністерства оборони України".

 

Під час відвідання штабу ООС Президент Зеленський вручив державні нагороди військовослужбовцям з нагоди Дня захисника України.

 

Так, орден “За мужність” ІІ ступеня отримав молодший сержант Ярослав Христюк. Орденом “За мужність” III ступеня нагороджені старшина Олександр Бурмецький, старший сержант Сергій Гончаренко, старший матрос Максим Драголюбов, прапорщик Олексій Козловський, молодший сержант Сергій Кунтишев, капітан Артем Курочко, сержант Анастасія Лисак, старший лейтенант Денис Русецький та прапорщик Юрій Чаплинський. Орденом Данила Галицького президент нагородив капітана 2-го рангу Василя Савенка, медаллю «За військову службу Україні» – майора Андрія Круглова, медаллю “Захиснику Вітчизни” – молодшого сержанта Петра Буряченка та старшого сержанта Сергія Деркача.

 

Крім того, глава держави присвоїв почесне найменування “імені князя Романа Великого” 14-й окремій механізованій бригаді та почесне найменування “Херсон” – 11-й окремій бригаді армійської авіації.

 

Виступаючи перед військовослужбовцями, Зеленський заявив, що до початку війни на Донбасі у 2014 році українці помилково почувались у безпеці. "Таке явище, як війна, здавалося нам чимось дуже далеким. Чимось із книжок і кінофільмів. Давнім спогадом із розповідей наших дідусів і прадідів. У цей час держава або мало, або зовсім не піклувалася про власне військо. Ми чули новини про збройні конфлікти у світі, проте були впевнені: нас це ніколи не торкнеться", – зізнався Президент.

 

Володимир Зеленський висловив жаль, що за недалекоглядність довелося заплатити втратою життів тисяч людей та контролю над частиною території. "Анексований Крим та початок війни на Донбасі, стрічки жахливих новин з кількістю жертв, обстрілів, захоплених населених пунктів – це все була справді шокова терапія, немов дві тисячі вольт пропустили по тілу нашої рідної країни", – сказав Зеленський.

 

Президент вважає, що такі події для будь-якої країни є історичними та визначальними.

 

"Такі моменти є моментами істини. Коли у цілого народу є тільки два шляхи. Перший – здатись і назавжди зникнути з лиця землі. Або народитися вдруге. Всупереч усьому. На зло всім ворогам. Підвестися на ноги, обтрусити пил, посміхнутись і сказати: «Ні, не дочекаєтесь». Ми обрали саме цей шлях»", – описав голова держави.

 

14.10.2019