ПіС зможе сформувати монокоаліцію в польському Сеймі.

 Це випливає з результатів недільних парламентських виборів у РП.

 

 

Результати парламентських виборів у Польщі, які пройшли в неділю, 13 жовтня, засвідчили, що правляча націонал-консервативна партія «Право і справедливість» (ПіС) не лише зберегла провідні позиції, а й значно посилила їх. За даними підрахунку голосів із майже 82,79% виборчих дільниць, ПіС, яку очолює Ярослав Качинський, набирає 45,16% голосів. Про це повідомило Polskie Radio24.

 

Таким чином, партія забезпечує собі 239 з 460 місць в Сеймі, що дасть їй можливість сформувати коаліцію більшості, а отже й уряд без участі інших партій. Абсолютна більшість у польському парламенті становить 231 голос. Нагадаємо, що ПіС перебуває при владі з 2015 року.

 

  

 

Опозиційний центристський блок партій Громадянська коаліція (Koalicja Obywatelska) здобула, згідно із попередніми результатами, 26,1% підтримки електорату. Це дозволить їй провести до польського парламенту 131 прихильника.

 

За Союз демократичної лівиці (SLD) проголосувало 12,1 відсотка виборців. Тож ця ліва партія матиме в Сеймі 46 своїх депутатів.

 

Польську селянську партію (PSL) підтримало 8,81 відсотка поляків, котрі взяли участь у виборах. Таким чином партія задовольниться тридцятьма парламентськими багнетами.

 

І завершує список парламентських партій ультраправа «Конфедерація свобода і незалежність» (Konfederacja Wolność i Niepodległość). Ця політична сила здобула  6,71% підтримки серед виборців і, відповідно, 13 місць у Сеймі.

 

Остаточні офіційні результати недільного голосування Державна виборча комісія оголосить не раніше, ніж у понеділок, 14 жовтня, пізно ввечері. Електоральну фреквенцію зафіксовано на рівні 61,1 відсотка.

14.10.2019