Вилки і кліщі

Вилкою можна проштрикнути яремну вену або поставити в незручне становище суперника на шахівниці, а від кліщів трапляється енцефаліт або вирвані різні важливі частини організму. Всього цього добра в нас не бракує. Огляд подій тижня в Україні.

 

Формула тижня

 

 

Франк-Вальтер Штайнмаєр, колишній міністр закордонних справ і чинний президент Німеччини, протягом останніх днів гикає, бо в Україні його згадують у режимі нон-стоп.

 

На думку офіційного Києва, «формула» цього німця, створена кілька років тому, мусить завершити війну на Донбасі. Для реалізації цієї «формули» потрібно розвести війська з лінії фронту, припинити вогонь з обох сторін, надати амністію тим, хто її потребує, і провести місцеві вибори.

 

Крім того, колись Штайнмаєр передбачав ще й обов’язковий контроль України над кордоном з Росією (понад чотириста кілометрів зі сторони окупованих територій), але з цього приводу від фюрерів-маріонеток з ДЛНР офіційний Київ, замилуваний «формулою», отримав красномовну відповідь.

"Закликаємо пана Зеленського не диктували нам умов. Коли він говорить, що вибори на Донбасі пройдуть тільки після того, як Україна отримає контроль над кордоном, він не розуміє, що не йому вирішувати, коли у нас пройдуть вибори, а нам. Ніякого контролю над кордоном київська влада не отримає", – сказали Пушилін і Пасічник.

 

Володимирові Олександровичу пасувало б задуматися – якщо вже дресировані шавки відкривають на нього писки, то що він почує від їхнього господаря з Кремля? Але Зеленський поки що прагне зустрічі з московським, паризьким і берлінським колегами у «нормандському форматі», де з милою усмішкою закличе всіх жити дружно і всім моментально стане щастя. Чого в цьому більше – наївності чи зради – невідомо.

 

Штайнмаєр продовжує гикати.


Віче тижня

 

 

Проблеми з комунікацією у команди Зеленського вже стали аксіомою. Права рука президента Андрій Богдан вже сів в калабаню, коли казав про те, що з народом нова влада буде спілкуватися напряму, без посередництва журналістів, і мав після того трохи клопотів, від яких ні секунди не переймався.

 

Тепер Богданів шеф Зеленський, можливо, допетравши, що з мирними переговорами з агресором коїться якась дурня, а радше отримавши нашіптування від адекватніших за Богдана радників, що дурня є таки реальна, провів брифінг і записав відеозвернення.

 

На виході Офіс Президента отримав акцію «Ні капітуляції» і відповідні маніфестації у 35-ти містах країни. До паління автомобільних шин і встановлення наметів ще не дійшло, але асоціації з минулими майданами вже спостерігаються.

 

Керівник Офісу Президента вкотре перхнув у муку – Богдан заявив, що на віче зібралися проплачені сотнею гривень халявщики, тому звертати увагу на це абсолютно не варто.

 

Колись про мітинг за п’ять доларів для особи говорив президент, який сидить в Москві, і називав учасниць того заходу повіями. Учасниці були мамами, дружинами і сестрами моряків з субмарини «Курськ», яка «утонула».

 

В Офісі на київській вулиці Банковій пасує час від часу згадувати історію і чекати 14 жовтня, коли на День захисника Вітчизни акції продовжаться.

 

Рада тижня

 

 

Здавалося б, Верховна Рада вже нікого не може здивувати. Там вже билися, кидали лаптями в президента, їли на трибуні щось подібне на гумус і ховалися за колонами сесійного залу, аби зустрітися з Бобом Марлі. Здавалося б, народний депутат, який уявив себе альфа-самцем павіаном і почав вдовольняти сам себе під час голосування, вже нічого не переплюне, але ні – досконалість не має меж.

 

Голова Комітету Ради з питань соцполітики та захисту прав ветеранів, нардепка від партії "Слуга народу" Галина Третьякова, мабуть, теж вирішила, що парламент – то щось на зразок зоопарку, де дозволено майже все, і оприлюднила своє ставлення до захисників України.

 

На думку цієї особи, пасувало б скасувати пільги і соціальні виплати учасникам бойових дій, які служили за контрактом. «Якщо це був контракт і людина свідомо йшла на отримання високого грошового забезпечення, продавала свою найману силу для того, щоб захищати країну, – це був її вибірі тільки так», – заявила ця особа.

 

За логікою сучасної політики – треба закинути в ноосферу якусь абсолютну бздуру, як це зробила Третьякова, аби під шумок провести розширення повноважень податкової адміністрації, реанімацію податкової міліції і перекриття кисню фізичним особам-підприємцям, як пропонують в «Слузі народу».


Колись Верховна Рада дочекається, що на її стіні з’явиться плакат «Обережно! Кидаються лайном». Таке попередження колись висіло у столичному зоопарку на клітці з горилою.

 

Секретарі тижня

 

 

З приводу нового призначення секретаря Ради національної безпеки і оборони дотепники вже жартують, що у цьому відомстві почалася русифікація, бо Олександра Данилюка замінив Олексій Данілов.

 

Народжений у місті Красний Луч на Луганщині Данілов має барвисту біографію. Добродій побував і в СДПУ(о) (ще коли її очолював Василь Онопенко), і в партії «Яблуко», звідки перекочував у «Батьківщину». Мав не найгірші стосунки з Віктором Ющенком і гарні з Юлією Тимошенко. Ексмер Луганська, ексголова Луганської обласної державної адміністрації. Мав конфлікт з одіозним Олександром Єфремовим, якому закидають підтримку терористів, але нещодавно випустили зі слідчого ізолятора.

 

Проте, напевно, не ці етапи великого дао стали головними у сучасній зміні іпостасі Олексія Мячеславовича. У 1994 році Даніло був президентом Луганського Клубу веселих і кмітливих, а для Зеленського і його команди це дуже важливий нюанс для просування кар’єрним ескалатором.

 

Данилюк в КВК не бавився (принаймні про це офіційної інформації нема), і тому навіть комедійні пошуки «таємної кімнати» в тоді ще Адміністрації Президента не дали йому путівки в життя. Тепер відставлений секретар розповідає про підступного Коломойського, що, скоріш за все, закриє йому дорогу до Лондона чи Вашингтона, куди йому пророкували стати послом.

 

07.10.2019