Конґрес вимагає від Білого дому папери з «українського кейсу».

Передовсім йдеться про документи, які стосуються телефонної розмови президентів США й України.

 

 

У Палаті представників Конґресу США запросили повісткою в адміністрації президента документи, які пов'язані з розслідуванням у рамках підготовки до процедури імпічменту Дональда Трампа. Про це сказано в спільній заяві трьох голів комітетів – зі закордонних справ, з нагляду та спеціального комітету з розвідки, опублікованій у п'ятницю, четвертого жовтня. Всі ці комітети очолюють демократи.

 

Конґресмени зобов'язали адміністрацію Трампа надати документи терміном до 18 жовтня. Голови зазначених комітетів пояснили, що були змушені надіслати повістку після того, як Білий дім не надав документи, які були затребувані в листі ще від дев’ятого вересня.

 

«Ми глибоко шкодуємо, що президент Трамп поставив нас і всю країну в таке становище, але його дії не залишили нам іншого вибору, окрім як видати цю повістку», – заявили законодавці.

 

Йдеться про документи, пов'язані зі все тією ж телефонною розмовою американського президента Трампа і президента України Володимира Зеленського від 25 липня. Саме ця розмова стала причиною для проведеного ними розслідування. Законодавців, зокрема, цікавить, хто ще був присутнім під час телефонної розмови.

 

«Відмова виконати дану вимогу комітетів Конґресу стане свідченням такої обструкції, яка сама по собі може стати приводом для імпічменту», – цитує лист трьох голів комітетів радіо Voice of America.

 

Президента США звинувачують у тому, що в розмові зі Зеленським він спонукав останнього почати розслідування проти головного ймовірного суперника Трампа на майбутніх президентських виборах в США – колишнього віцепрезидента Джо Байдена з метою роздобути компромат на нього. Таким чином Трамп міг зловживати своєю посадою, щоби вплинути на вибори.

05.10.2019