Шамана-воїна Ґабишева відправили до божевільні.

Водночас проти нього відкрито кримінальну справу за заклики до екстремізму.

 

 

Якутського шамана Александра Габишева, котрий ішов до Москви виганяти Путіна і напередодні був затриманий поліцією в Бурятії, відправили до психіатричного диспансеру. Про це повідомило видання Meduza.

 

У п’ятницю, 20 вересня, Міністерство охорони здоров’я Якутської республіки повідомило, що шамана скеровано до Якутського республіканського психоневрологічного диспансеру, де з ним проведуть «експертні заходи». «У разі, якщо у даного пацієнта буде виявлено патології, ми готові надати кваліфіковану медичну допомогу. За необхідності можуть бути залучені соціальні служби», – йдеться в пресрелізі відомства, який цитує Meduza.

 

Водночас, як стверджує адвокат правозахисного проєкту «Відкрита Росія» Алєксєй Прянішніков, на Ґабишева заведено кримінальну справу за публічні заклики до екстремістської діяльності (частина 1 статті 280 КК РФ). «Слідчий обрав йому запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Його вмовили на добровільну угоду про стаціонарне обстеження. Ми будемо це оскаржувати. На той момент з ним був адвокат за призначенням, зараз працює наш адвокат», – розповів Прянішніков.

 

Як вже подавало наше видання, якутський шаман-воїн Александр Ґабишев півроку – від 6 березня – йшов вздовж далекосхідних трас у бік Москви, звідки в 2021 році має намір вигнати Владіміра Путіна. Він вважає президента Росії породженням темних сил, з якими може собі дати раду тільки шаман. На шляху його супроводжували десятки сподвижників-добровольців.

20.09.2019