Біля будівлі Офісу Президента України відбулася акція із закликом до Володимира Зеленського не погоджуватися на імплементацію "мінських домовленостей" за так званою "формулою Штайнмаєра".

 

Кілька сотень людей – активісти, добровольці та волонтери – провели протест на Банковій увечері в четвер. Акція мала назву "Нормандська змова – державна зрада". Учасники протестували без використання будь-якої партійної символіки, повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

Мітингувальники побоюються, що реалізація "формули Штайнмаєра" призведе до втрати Україною державного суверенітету, а вибори відбудуться під дулами російських автоматів.

 

Учасники акції вважають, що українська влада має домагатися в "мінському процесі" спочатку повного та стабільного припинення бойових дій, виведення російських військ і роззброєння НЗФ, потім передачі контролю над кордоном Україні або миротворцям ООН і ОБСЄ з подальшою передачею Україні, і лише тоді можливе проведення виборів за українським законодавством.

 

Як повідомляє "Новинарня", на протест прийшли колишні полонені Росії та бойовиків “Л/ДНР”.

 

Кримець Володимир Балух, звільнений з полону 7 вересня, зазначив, що серед  затриманих в окупованому Криму найбільше кримських татар.

 

 

“Ми виженемо окупантів з нашої землі і повернемося на свої землі, у свої домівки. І саме через це ми тут, щоб сказати нашому Президенту, що ми не згодні з планом Штайнмаєра. Це м’яко кажучи”, — сказав Балух.

 

Колишня полонена бойовиків “ЛНР” Марія Варфоломєєва прийшла на акцію протесту і закликала “виходити зараз проти капітуляції”.

 

“Не відкладати, як зазвичай, на грудень. Інакше вже скоро прокинемося в “тайожном союзі", у ганебному світі з русскім міром”, – закликала Варфоломєєва.

 

20.09.2019