Зеленський закликав не вірити байкам про захоплення землі арабами та китайцями.

 

Кабінет Міністрів вирішив відкласти ще на декілька місяців старт ринку землі сількогосподарського призначення в Україні. А Президент України Володимир Зеленський закликав не вірити байкам про захоплення земель китайськими та арабськими покупцями.

 

Про це йшлося на нараді Президента та прем'єра з аграріями.

 

 

"Ми відкриваємо ринок не одразу, бо до цього треба підготуватися. Ми думали це зробити з 1 липня наступного року, потім проконсультувалися з людьми, що реально обробляють землю, і вони сказали, що це не дуже добра ідея робити це влітку. Та ідея, яку ми пропонуємо, робити це з 1 жовтня наступного року", – заявив Гончарук, згідно з повідомленням видання "Економічна правда".

 

Голова уряду констатував що ринок землі вже існує, "просто він сірий, тіньовий". "Людина, яка хоче купити землю, використовує юридичні механізми, які не мають нічого спільного з захистом права власності", – пояснив прем’єр-міністр.

 

Гончарук повідомив, що, згідно з баченням уряду, купити землю зможе український громадянин або компанія, власник якої перебуває в українській юрисдикції. Пріоритетне право купівлі матиме той, хто зараз працює із землею. 

 

"Ми гарантуватимемо право тим, хто зараз орендує земельну ділянку, купити в першу чергу. Ми дуже не хочемо, щоб ті, хто зараз обробляє землю, втратили можливість обробляти її надалі", – сказав Гончарук.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що він виступає проти продажу землі сільськогосподарського призначення іноземцям.

 

"Земля належить українцям. У моделі, яку ми будемо пропонувати з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. "Страшилки" про китайців, про арабів чи про інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами, – це маячня", – запевнив Президент.

 

Зеленський переконаний, що земля – це власність громадян, але в них має з’явитися "не гібридне, а повноцінне" право власності. "Інакше починається Радянський Союз. Це "совок" – коли громадяни отримали свої квартири, але не могли їх продавати легально. І це неправильно", – вважає Зеленський. 

 

Президент вважає, що "совок" затягують передусім учасники тіньового ринку і "місцеві князьки". "В 2001 році був накладений мораторій, написано, що депутати мають розробити прозорий механізм продажу землі. Пройшло 18 років – і де? Замість механізму з’явився процвітаючий тіньовий ринок", – сказав Зеленський, нагадавши про країни, котрі досі не впровадили ринку: Північна Корея, Таджикистан, Венесуела, Куба, Конго.

 

19.09.2019