Конституційний суд України на спеціальному пленарному засіданні у вівторок обрав новим головою КС Олександра Тупицького. Заступником голови обрано Сергія Головатого.

 

Про це повідомила пресслужба Конституційного суду.

 

 

"... головою Конституційного суду України обрано суддю Конституційного суду України Олександра Тупицького. Раніше цього ж дня Конституційний суд України звільнив голову Конституційного суду України Наталію Шапталу з посади судді Конституційного суду України відповідно до п.4 ч.2 ст.149-1 Конституції Україна на підставі поданої нею заяви про відставку", – йдеться у повідомленні.

 

КС нагадує, що згідно зі законом "Про Конституційний суд України", голову КС обирають на спеціальному пленарному засіданні тільки на один трирічний термін таємним голосуванням. Натомість заступника обирають за пропозицією самого голови, теж на три роки.

 

Олександру Тупицькому – 56 років, походить зі села Білозір'я на Черкащині.

 

Юридичну освіту здобув у Харківському юридичному інституті.

 

У 1988–1993 роках працював у прокуратурі Донецька, від посади стажиста до старшого слідчого районної прокуратури.

 

У 1993–2010 рр. – суддя Куйбишевського суду Донецька; 2002–2009 рр. – голова суду.

 

За президентури Віктора Януковича, у 2010–2013 роках, працював суддею в апеляційних господарських судах Донецька, Львова, Дніпра. Займав посади голови у Львівському та Дніпропетровському апеляційних господарських судах.

 

У Конституційному суді – з травня 2013 року; призначений за президентською квотою. У 2018–2019 рр. займав посаду заступника голови суду.

 

18.09.2019