Франція і Німеччина виступили проти фейсбуківської валюти.

Вони вважають, що Libra може підірвати фінансову стабільність держав.

 

 

Представники урядів Франції та Німеччини заявили в п'ятницю, 13 вересня, що криптовалюта Libra, роботу над створенням якої веде корпорація Facebook, становить загрозу для фінансової стабільності держав. Про це повідомив німецький телеканал ARD.

 

«Віртуальні валюти являють собою ризик для споживачів, фінансової стабільності і навіть для грошового суверенітету європейських держав. Франція і Німеччина вважають, що проєкт Libra, як він представлений в планах Facebook, не переконує в тому, що цим ризикам приділяється належна увага», – зазначили в спільній заяві міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер (Bruno Le Maire) і його німецький колега Олаф Шольц (Olaf Scholz) на зустрічі міністрів фінансів країн Європейської Унії в Гельсінкі. Вони також попередили, що держави ЄУ готові вдатися до жорсткого регулювання, якщо буде зроблена спроба отримати дозвіл на використання Libra в Європі. Це може зробити неможливим використання фейсбуківської валюти в ЄУ.

 

Водночас Франція і Німеччина виступили на підтримку створення альтернативної публічної криптовалюти. Раніше Європейський центральний банк повідомив, що розробляє довгостроковий план впровадження публічної цифрової валюти, який може зробити такі проєкти, як Libra, непотрібними.

 

Ще раніше плани Facebook зі запуску власної криптовалюти мали серйозний опір з боку адміністрації та наглядових органів США. У Вашінґтоні стурбовані тим, що новий платіжний засіб можна буде використовувати, в тому числі, для проведення незаконних операцій – наприклад, відмивання грошей, торгівлі людьми та фінансування тероризму. Міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що нова розробка Facebook, поряд з іншими криптовалютами, становить загрозу національній безпеці країни.

 

Нагадаємо, що у червні Facebook повідомив про плани запуску Libra – для фінансових транзакцій між користувачами соціальної мережі. Теоретично користувачами фейсбуківської валюти могли б стати 2,5 млрд осіб.

14.09.2019