В Італії сформовано новий коаліційний уряд.

Таким чином країні вдалося уникнути ще одних позачергових парламентських виборів.

 

 

Новий коаліційний уряд Італії склав присягу. Церемонія відбулася у великій бальній залі Квіринальського палацу, резиденції президента Серджо Матарелла. Про це повідомила газета La Stampa. Про створення коаліції вдалося домовитися представникам партії «Рух 5 зірок» (V5S) і Демократичної партії Італії. Раніше ці дві партії були опонентами в парламенті. До складу уряду увійшов 21 міністр.

 

«Я присягаю бути лояльним до республіки, поважати конституцію та закони. У всіх своїх діях керуватися винятково інтересами народу», – заявив прем'єр-міністр Джузеппе Конте, котрий залишився на своїй посаді. Перше засідання кабінету міністрів відбулося зразу ж після присяги. Одне з перших рішень, яке ухвалив уряд, – призначив колишнього прем'єр-міністра Італії, представника Демократичної партії Паоло Джентільйоні (Paolo Gentiloni) на посаду представника Італії в новій Європейській комісії.

 

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер надіслав вітальну телеграму Джузеппе Конте з нагоди початку роботи нового уряду Італії під його керівництвом. Юнкер висловив упевненість, що Італія зможе «відігравати одну з основних ролей у розв’язанні нагальних проблем ЄУ, що і личить їй як одній з держав-засновниць Євроунії».

 

Зі створенням нового уряду від влади було усунуто ксенофобську партію «Ліга» під проводом «друга Путіна» Маттео Сальвіні, котрий у попередньому уряді був міністром внутрішніх справ та віцепрем’єром. Він сам спровокував урядову кризу на початку серпня. Сальвіні планував виграти вибори, з огляду на високий рейтинг його партії, й очолити новий уряд. Проте його планам не вдалося реалізуватися.  

 

Тепер же рейтинг «Ліги» може суттєво похитнутися з огляду на скандал, який спалахнув після журналістського розслідування про тісні зв’язки Сальвіні з Москвою. Журналісти виявили, що партія отримувала нелегальне фінансування від Кремля.

 

Сам Маттео Сальвіні вже встиг розкритикувати новий уряд, назвавши його «кабінетом жахів».

05.09.2019