Журналісти встановили особи представників Кремля, з котрими контактували італійські ультраправі.

Через цих осіб віцепрем’єр Італії Маттео Сальвіні отримував гроші на свою правопопулістську партію «Ліга».

 

                                        Маттео Сальвіні

 

Журналістам видань The InsiderBellingcat і BuzzFeed вдалося ідентифікувати двох представників Кремля, котрі приймали у Москві помічників Маттео Сальвіні – віцепрем'єра Італії, міністра внутрішніх справ і лідера ксенофобської прокремлівської партії «Ліга».

 

Ще раніше журналістам стало відомо про підозрілі візити до Росії помічників Сальвіні – Джанлуки Савоїні і Клаудіо Д'Аміко. Вони літали до Москви по кілька разів на місяць, причому назад воліли повертатися чартерними рейсами. Одним із можливих пояснень цього може бути транспортування великих сум готівки. 

 

Угоду, внаслідок якої «Ліга» мала отримати від Кремля кілька десятків мільйонів доларів, обговорювали в московському готелі «Метрополь» 18 жовтня 2018 року. Під час перемовин Савоїні, судячи з аудіозапису , постійно обіцяв надавати Росії підтримку і казав про спільні цінності Кремля і європейських ультраправих.

 

Савоїні (ліворуч) і Дугін (у центрі) за день до зустрічі в Метрополі (спиною до фотографа стоїть, імовірно, Харченко)

 

На аудіозаписі чути голоси трьох росіян, котрі в процесі обговорення схеми фінансування уточнюють, що їм знадобиться підтримка Володимира Плігіна (ексдепутата і радника спікера Держдуми РФ В'ячеслава Володіна) і якогось «віцепрем'єра» (імовірно, Дмитра Козака).

 

The Insider, Bellingcat і BuzzFeed вдалося ідентифікувати двох із трьох російських учасників зустрічі – це Андрій Харченко та Ілля Якунін. Перший офіційно виступає як представник Євразійського руху і соратник теоретика російської імперської ідеї Олександра Дугіна. Другий – менеджер, котрий працював у різних компаніях, пов'язаних із державними інвестиціями.

 

За словами журналістів-розслідувачів, багато фактів вказує на те, що Якунін та Харченко працюють на Службу зовнішньої розвідки Росії. У своїй діяльності вони прикривають членством у громадських організаціях на кшталт Євразійського руху.

03.09.2019