УГКЦ відсвяткувала 50-річчя собору Святої Софії в Римі.

 

Українська громада відсвяткувала в Римі 50-річчя освячення собору Святої Софії. Центральною подією ювілейних святкувань у храмі, збудованому Йосифом Сліпим, стала недільна літургія. Службу Божу очолив Блаженніший Святослав у співслужінні з єпископами УГКЦ з усього світу.

 

 

Важливу подію відвідали паломники, представники духовенства та монашества, учасники Синоду єпископів УГКЦ. Зокрема, серед гостей свята були кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для східних Церков, та кардинал-емерит Доменіко Калканьйо. На богослужінні також були присутні п’ятий Президент України Петро Порошенко з дружиною Мариною та посол України у Ватикані пані Тетяна Іжевська, повідомила прес-служба УГКЦ.

 

У своєму слові до вірян Блаженніший Святослав згадав про патріарха Йосифа Сліпого, який зробив великий внесок у розвиток Церкви та українського народу, попри великі та важкі випробування. Зокрема, завдяки йому УГКЦ тепер є глобальною, але єдиною Церквою.

 

 

"Будуючи цей собор, патріарх Йосиф у своїй премудрості як віддзеркаленні Премудрості Божої залишив маніфест ідентичності українця, українського християнина, вірного сина і доньки УГКЦ. Свого часу він сказав, що цей собор є дзеркалом Софії Київської. Йосиф Сліпий хотів показати Божу премудрість і бажав прославити її у цьому соборі. Це київське християнство, наше народне буття є дзеркалом божественної мудрості. Божа софійність пронизала своїм світлом і силою все буття та історію нашого народу. А Божа мудрість втілилася в тіло українського народу в момент Хрещення Русі святим князем Володимиром", – сказав владика. 

 

Голова УГКЦ зазначив, що саме у хрещенні князя Володимира ми стали народом і носіями Божої мудрості. Ба більше, патріарх Йосиф Сліпий промовляє до нас, що та софійність – християнське коріння нашої київської софійної цивілізації. Тож за півстоліття свого існування храм став важливим центром духовного, культурного та національного життя українського народу.

 

 

Наприкінці богослужіння Блаженніший Святослав подякував усім, хто дбає про собор Святої Софії в Римі, та всім присутнім за те, що долучилися до святкування 50-річчя храму.

 

Після літургії відбулося освячення ювілейного хреста, який встановили поряд із собором.

 

Напередодні, у суботу, великою вечірнею розпочалися молитовні вшанування ювілею 50-річчя освячення прокатедрального собору Святої Софії в Римі. Блаженніший Святослав очолив вечірнє Богослужіння. З ним співслужили п'ятнадцять єпископів з України та діаспори, які прибули до Рима для участі в роботі Синоду єпископів УГКЦ.

 

02.09.2019