У Дрогобичі вручили премію Івана Франка. Лише одну.

У 163-тю річницю від дня народження Івана Франка у Дрогобичі відбулася церемонія нагородження лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка, якою вже чотири роки поспіль відзначають науковців за дослідження, здобутки та відкриття у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

 

 

Із 27 наукових робіт, які було подано на премію цього року, найкращою у номінації “За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики” визнано монографію доктора філології Міланського університету Марії Грації Бартоліні «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Г. С. Сковороди». Цю роботу на ширший загал представив член міжнародного журі премії імені Івана Франка доктор філософських наук Євген Бистрицький. Інших премій не присудили, оскільки жодна із представлених на розгляд журі монографій не набрала необхідної кількості балів.

 

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус нагадав, що за чотири роки існування на премію претендували 70 науковців і 6 авторських колективів з України, Австрії, Італії, Канади, Великобританії, Німеччини, Фінляндії, Іспанії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Сербії. Він  подякував благодійникам, що внесли свої кошти до преміального фонду, який цього року становив 200 тисяч гривень.

 

 

ДЛЯ ДОВІДКИ

 

Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики. Премію заснував у 2015 році онук Івана Франка  – Роланд Франко.

У 2016 році премію отримав Любомир Гузар, Верховний Архієпископ-емерит Української Греко-Католицької церкви, кардинал Католицької церкви.

У 2017 році лауреатом став професор Віденського університету, президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер та академік, почесний професор Львівського національного університету імені Івана Франка – Олег Шаблій.

У 2018 році перемогу здобули професор Українського католицького університету (Львів) та Українського вільного університету (Мюнхен) Ярослава Мельник та  доцент кафедри Східноєвропейської історії Гельсінського університету Йоганнес Ремі.

 

 

28.08.2019