Франківським чиновникам заборонять публічно критикувати один одного.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розпорядився підготувати Етичний кодекс працівника міськвиконкому, котрий передбачає заборону на публічну критику один одного посадовцями.

 

Бурмистр дав відповідне розпорядження керівникові справами міськвиконкому Ігорю Шевчуку під час оперативної наради, повідомляє видання "Курс".

 

“В інших меріях є такий. Має бути пунктів 12-15, як повинен поводитися чиновник міської ради”, – сказав голова міста.

 

Зі слів бурмистра, кодекс має дисциплінувати працівників та запобігати конфліктам і непорозумінням.

 

“Смішно, коли один начальник управління публічно критикує іншого, це потрібно обговорити спочатку всередині, а потім виносити. Йдеться про те, щоби запобігти конфліктам всередині і зовні. Щоби на прийомі громадян ніхто не грубіянив, не висловлювався. Людей працює багато, всіх особисто не проконтролюєш. Не йдеться про демократію. Тільки про дисципліну”, – сказав Марцінків.

 

Також у кодексі планують прописати допустиму форму одягу (у березні на оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків розкритикував керівника справами міськвиконкому Ігоря Шевчука за те, що той прийшов у светрі. Бурмистр вимагав від підлеглих дотримання ділового стилю).

 

Підписувати Етичний кодекс працівники будуть у двох примірниках. Один залишатиметься у них, інший у мерії. “Щоби була відповідальність”, – підсумував бурмистр.

 

"Курс" висновує, що появу розпорядження Руслана Марцінківа спричинили дописи у Facebook начальника управління комунальної політики Мирослава Федорківа. Напередодні у FB-спільноті "Комуналка ІФ" на прохання одного з учасників спільноти поставити на "автододзвін" телефонний номер з оголошення, яким обклеїли двері будинків, Мирослав Федорків відповів, що інспекція тепер не робить цього. “Інспекція відтепер не ставить на автододзвін незаконні оголошення простих мешканців, доки подібні афіші клеються на замовлення мерії міста. Правила для всіх одні, і якщо це робить місцева влада, то ми не можемо заборонити це усім іншим”, – пояснив Федорків, опублікувавши фото стовпів, незаконно обклеєних оголошеннями на замовлення мерії.

 

 

“Інспектори працюють, керуючись правилами благоустрою, відповідно до яких можуть скласти протокол на того, хто розклеює, і припис з вимогою очистити опори на компанію, якій вони належать. Але я не хочу гратися в Дона Кіхота і боротися з вітряками, тому озвучую про проблему в масштабі міста і називаю речі своїми іменами. Це буде дієвіше”, – прокоментував у дописі Федорків.

 

На "оперативці" Марцінків пригадав Федорківу також критику нового моста на Пасічній (Федорків звертав увагу, що міст вузький і без велодоріжок).

 

Додамо, що ідея Руслана Марцінківа з “етичним кодексом” насправді вже реалізована: “Етичний кодекс посадових осіб виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради” був затверджений в Івано-Франківську ще в 2008 році, однак той кодекс забороняє лише “упереджену необґрунтовану критику” і закликає посадовців до “конструктивного аналізу” дій своїх колег. 

 

21.08.2019