В Ісландії розтанув 700-літній  льодовик

У країні відбулася офіційна церемонія прощання з ним.

 

          Виступає прем'єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоуттір

 

В Ісландії в неділю, 18 серпня, відбулася урочиста церемонія прощання з льодовиком Окєкудль (Okjökull), який свого часу розташовувався на північний схід від Рейк'явіка. Йому було 700 років. Від того, що колись було велетенською крижаною горою, залишилася невелика біла пляма на вершині вулкана. У 2014 році вчені вперше перестали реєструвати рух льодової маси, і Окєкудль визнали таким, що припинив своє існування.

 

На церемонію прощання прибула прем'єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоуттір (Katrín Jakobsdóttir). Після виступу зі вступною промовою Якобсдоуттір піднялася схилом вулкана, щоб встановити меморіальну дошку з записаним на ній листом для майбутніх поколінь. Про це повідомив телеканал CBS News.

 

 

«Окєкудль – перший ісландський льодовик, що втратив свій статус льодовика. У найближчі 200 років всі наші льодовики чекає та ж доля. Цей пам'ятний знак тут, аби показати, що ми знаємо, що відбувається і що потрібно зробити. Тільки вам відомо, вдасться нам це зробити чи ні», – йдеться в посланні.

 


Льодовик у вересні 1986 року (зліва) та в серпні 2019 року (справа) 

 

19.08.2019