На Янівському цвинтарі встановлять «Дзвін Пам’яті».

 

В останній день літа, 31 серпня, о 13:00 на Меморіалі жертв політичних репресій комуністичного режиму в Україні, що на Янівському цвинтарі у Львові, відкриють та освятять «Дзвін Пам’яті». У такий спосіб вшанують тисячі українців, вбитих у 1839-1941 роках.

 

 

Архітектурно-скульптурна композиція стане даниною «тисячам невинно убієнних священиків, монахів і монахинь, робітників, інтелігенції – усім українкам і українцям, яким у червні 1941 року судилося до дна випити криваву чашу московського комуно-більшовицького геноциду на землях Західної України», – зазначили в міськраді Львова.

 

За період із 1939-го до 1941 року із Західної України було депортовано близько 1,2 млн осіб. Радянська влада репресувала втричі-вчетверо більше людей, аніж гітлерівський режим у період своєї окупації. Значна частина депортованих, серед них жінок і дітей, загинула від морозів, хвороб, виснаження й голоду.

 

Кількість жертв у тюрмах Львова оцінюють приблизно в 4 тисячі осіб. Хоча ці дані не повні, можна скласти уявлення про масштаби в’язничного терору під час відступу більшовиків із Західної України. В тюрмах Західної України на початковому етапі війни було закатовано орієнтовно 22 тисячі осіб.

 

 

Продовженням заходів з ушанування пам’яті жертв репресій стане міжнародна конференція «Подолання насильства заради миру», яка відбудеться 4 вересня у Львові. Участь у ній візьмуть представники 46 країн світу, яких об’єднує Світова федерація українських жіночих організацій.

 

12.08.2019