Тіла ще двох загиблих внаслідок вибуху ракети з ядерним двигуном досі не знайдено.

 

 

Глава адміністрації міста Сарова (колишній Арзамас-16, Нижньогородська область) підписав постанову про оголошення 12 серпня днем жалоби за загиблими на полігоні біля Ньонокса (Архангельська область) восьмого серпня. Про це подав російський інформаційний портал kasparov.ru. Цього дня в Сарові поховали працівників Російського федерального ядерного центру, які працювали в конструкторському бюро №12. Це Євген Коротаєв, Сергій Пічугін, Вьюшин (імені не названо).

 

Тіла ще двох працівників ядерного центру – Владислава Яновського та Ліпшева (імені не названо) – ще не знайшли. Сім'ям обіцяна велика компенсація – до десяти річних окладів загиблих.

 

Нагадаємо, що вибух на військовому полігоні поряд зі селищем Ньонокса прогримів восьмого серпня. За інформацією «Росатому», інцидент стався під час робіт, «пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинному двигуновому пристрої», які проводили на морській платформі. Зайнялося паливо ракети і стався вибух, яким кількох людей було відкинуто в море. Їхні пошуки тривали, допоки залишалася надія знайти їх живих.

 

Утім, як зазначають міжнародні експерти, під час вибуху рідкопаливного двигуна радіаційного стрибка не відбувається, а тут він був. Зокрема станції Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ОДВЗЯВ) зафіксували стрімке зростання радіації, що сталося восьмого серпня незадовго до полудня за московським часом на 45-му державному центральному морському випробувальному полігоні Військово-морського флоту Росії. Про це ДВЗЯВ повідомила на своїй сторінці в Twitter. «Подія, що збіглася в часі з вибухом 8 серпня біля Ньонокса (Росія), зафіксована чотирма станціями міжнародної системи моніторингу (трьома сейсмічними й однією інфразвуковому)», – читаємо в повідомленні.

 

Тож фахівці зробили висновок, що вибухнути могла ракета 9М730 «Буревестник», оснащена ядерним повітряно-реактивним маршовим двигуном. Про неї вперше розповів Володимир Путін у посланні Федеральним зборам першого березня 2018 року. Російський президент презентував її як «дивозброю», здатну значно посилити військову потужність Росії.  

 

Як ми вже повідомляли, після вибуху мешканцям Сєверодвінська та сусідніх сіл представники місцевої влади порекомендували пити йод і не виводити дітей на прогулянки. У мерії Сєверодвінська повідомили, що відповідні прилади зафіксували в місті короткочасне підвищення радіаційного фону, але через деякий час він нібито нормалізувався.

 

Утім, згодом з офіційного сайту адміністрації Сєверодвінська пропав реліз про підвищення радіаційного фону, який стався відразу після вибуху. Про це повідомив російський інтернет-журнал «7x7». Видалені сторінки з невідомих причин не збереглися в кеші ні Яндекса, ні Google, хоча пошукові системи видають посилання на видалену сторінку при запиті.

12.08.2019