За знищену мозаїку на «Океані» забудовник заплатить 90 000 грн штрафу

 

Мозаїка, якої вже нема

 

Замовник і генпідрядник будівництва, які знищили мозаїку на магазині «Океан» у Львові, порушували законодавство. Тепер вони заплатять штраф і муситимуть зупинити роботи, доки усунуть виявлені порушення. Такими є підсумки перевірки, яку Інспекція ДАБК у Львові проводила з 18 до 31 липня на цьому об’єкті.

 

Під час перевірки виявлено порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, що виявилося у «відхиленні від затвердженої проектної документації під час виконання будівельних робіт шляхом демонтажу зовнішньої стіни з елементами мозаїчного фасаду, що підлягала збереженню». Тож тепер порушникові – ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» – загрожує штраф у розмірі сорока п'яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Нагадаємо, прожитковий мінімум на працездатних осіб в Україні з 1 липня становить 2007 грн. Тобто розмір штрафу становитиме 90315 грн (це приблизно 3,5 тисячі доларів).

 

 

Окрім цього, замовнику та генеральному підряднику будівництва видано приписи про зупинення підготовчих і будівельних робіт до моменту усунення виявлених порушень, які, відповідно до положень містобудівного законодавства, є обов’язковими до виконання.

 

Документи ДАБК вже вручили відповідним суб’єктам містобудування, окрім того, призначили розгляд справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. В інспекції обіцяють перевірити, чи дотримується забудовник вимог приписів про зупинення робіт. У разі, якщо їх не буде виконано, винуватих осіб мають притягнути до відповідальності.

 

Так мав би виглядати магазин "Океан" після реконструкції

 

Нагадаємо, мозаїку з рибами на львівській крамниці «Океан», що була розташована на вул. Володимира Великого, забудовники зруйнували 19 липня, хоча кількома місяцями раніше обіцяли зберегти цей мистецький витвір. Мозаїку створили за ескізами відомого львівського художника Володимира Патика до відкриття магазину «Океан» 1982 року. Й хоча вона не мала статусу пам'ятки й не перебувала під охороною, втім багато важила для львів'ян.

 

29 липня син автора мозаїки Остап Патик повідомив Z, що ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп» готове за власні кошти відновити мозаїку поблизу магазину «Океан». Відповідне зобов’язання юридично зафіксували в угоді про наміри після переговорів між забудовником та Остапом Патиком.

 

01.08.2019