"Режим тиші": Контактна група вперше домовилася про заборону будь-якої зброї.

 

Тристороння кнтактна група під час переговорів у Мінську домовилася про безстрокове припинення вогню на Донбасі з 21 липня. "Режим тиші" вперше передбачає заборону на будь-яке ведення вогню і відповідальність сторін за його порушення.

 

 

Про це розповів на брифінґу представник України у тристоронній контактній групі Роман Безсмертний, котрий повернувся до Мінська після дворічної перерви, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Було досягнуто домовленості, що з 00:01 21 липня починається безстрокова заборона на обстріли", – повідомив Безсмертний.

 

Представник української делеґації зазначив, що вперше в такому документі забороняється "будь-яке ведення вогню". "У заяві зазначена відповідальність осіб за відкриття вогню, а також передбачено публічну заяву сторін про припинення вогню", – уточнив він.

 

Зі слів Безсмертного, сторони, по суті, "публічно беруть на себе зобов'язання не вести вогонь протягом неозначеного періоду".

 

Роман Петрович поінформував, що за підсумками засідання в Мінську розпочнеться процедура "правового очищення" осіб для обміну.

 

"Домовилися провести процедури правового очищення... Цю процедуру буде запущено – 208 на 69", – сказав він на брифінгу.

 

Процедура "правового очищення" триватиме для різних осіб по-різному. "Ті, хто вже засуджений, мають одну процедуру, ті, стосовно кого слідство, – іншу... Не можна до всіх застосовувати поняття "обмін". "Усіх на всіх" – це рамкова домовленість. Україна в цьому питанні працює", – пояснив він.

 

Зі слів Безсмертного, до 69 входять тільки ті особи, які перебувають на тимчасово окупованій території Донбасу. При цім він уточнив, що Україна не має повної інформації про кількість осіб на окупованій території. "Щодо інших також триває діалог", – додав Роман Петрович.

 

Безсмертний заявив, що українська сторона була готова здійснити обмін іще в середу, 17 липня, проте представники Росії не підтримали. "Обміняти всіх на всіх – 208 на 69 – Україна була готова хоч сьогодні. Ми могли розпочати цю процедуру та здійснити обмін хоч сьогодні, й це підтримали представники ОРДЛО, але цьому завадили представники Москви", – пояснив він.

 

18.07.2019