Безсмертний не виключив, що прийме пропозицію Зеленського повернутися до Мінська.

 

Президент України Володимир Зеленський не узгоджував із українським політиком і дипломатом Романом Безсмертним його призначення до складу української делегації у "мінській" тристоронній контактній групі – Безсмертний довідався про підготовку і підписання указу від журналістів. Водночас пан Роман не виключає, що він прийме пропозицію голови держави.

 

 

Про це Безсмертний написав у своєму дописі на Facebook.

 

"Дивно, але про указ я дізнався від журналістки theБабель. До його виходу в світ зі мною ніхто з офіційних осіб не говорив і не зустрічався. Пізніше дізнався, що ініціатором призначення став Леонід Кучма, якого на момент виходу указу не було на території України", – зазначив політик, який брав участь у переговорах до 2016 року.

 

Зі слів Безсмертного, через декілька днів має відбутися його зустріч із Президентом, під час котрої йтиметься про умови роботи української делегації та політичну позицію.

 

"Цього тижня ситуація має проясниться, адже на 17 липня планується черговий раунд переговорів. Напередодні поїздки до Мінська має відбутися зустріч з Президентом Зеленським", – повідомив колишній посол України у Білорусі.

 

"Я проти процесу заради процесу. Все залежить від позиції Президента Зеленського. Готовий продукувати певні ініціативи, які будуть стояти на сторожі державного суверенітету України", – додав пан Роман.

 

Він повідомив, що в 2016 році покинув переговори, бо Петро Порошенко не дослухався до його пропозицій, "а сама організація роботи переговорної групи була провалена". Безсмертний трактував свою роботу як "волонтерську дипломатію".

 

"Переговорники у Мінську не мали ніяких повноважень, статусу й інформаційно-аналітичного забезпечення. А це означає, що жоден з нас не міг офіційно звернутися до будь-якого державного інституту й отримати офіційну відповідь", – поінформував він, додавши, що не мав на переговорах навіть дипломатичного паспорта.

 

Роман Безсмертний вважає, що Україні, якщо вона прагне сильної позиції на переговорах, слід сформувати структуру, яка супроводжувала б роботу "мінського" і "нормандського" процесів. "На рівні держави необхідно створити координуючий орган, до якого увійшли б заступники міністрів і керівники служб, які дотичні до вище зазначених процесів. Саме ця структура мала б займатися серйозною аналітичною роботою: виробляти пропозиції, законопроекти, рішення уряду. Дуже важливим є залучення до цієї роботи парламентських комітетів, в компетенції яких є питання, що розглядають у рамках нормандського і мінського форматів. В уряді один із віце-прем’єрів постійно має бути залучений до роботи в ТКГ, перебувати на постійному зв’язку. Боротьба проти зовнішнього ворога повинна об‘єднувати", – закликав Безсмертний.

 

Він додав, що стоїть на позиціях прозорості "мінських перемовин", бо українське суспільство "повинно розуміти, що в головах у української влади".

 

"Ніколи не був і не буду декорацією для зрадників і пристосуванців... Завжди заперечуватиму будь-які спроби інших держав ініціювання конституційних змін і втручання у внутрішні справи України", – додав Безсмертний.

 

15.07.2019