Верховна Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів.

 

Верховна Рада прийняла закон, котрий серед покарань за зґвалтування неповнолітніх предбачає примусову хімічну кастрацію. 

 

За проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості" (№ 6449), на засіданні парламенту в четвер проголосувало 247 народних депутатів.

 

 

 

Так, у Кримінальний кодекс уводять нову статтю 59 -1 "Примусова хімічна кастрація". Хімічній кастрації підлягатимуть злочинці, які скоїли зґвалтування, що спричинило "особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього".

 

Закон встановлює, що хімічна кастрація – це примусове введення засудженому антиандрогенних препаратів, які "складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність". Препарат, що пригнічує сексуальний потяг, діятиме обмежений час; згодом належить здійснити повторне введення.

 

Хімічній кастрації не піддаватимуть людей у віці до 18 років або понад 65 років.

 

Крім того, депутати збільшили максимальний термін ув'язнення за зґвалтування неповнолітніх із 12 до 15 років.

 

Документ передбачає довічний адміністративний нагляд за людьми, яких визнавали винними у зґвалтуванні неповнолітніх.

 

Закон також передбачає створення відкритого реєстру злочинців. Кабінетові Міністрів доручили у двомісячний строк з дня набуття чинності цим законом забезпечити створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу України за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. 

 

Водночас, парламент схвалив за основу законопроєкт, який визначає хімічну кастрацію не кримінальним покаранням, а медичним заходом. Цей закон також передбачає закритість реєстру.

 

Заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян заявив під час засідання, що він по-людськи виступає за відкритий реєстр. Але як представник правоохоронної системи підтримує запровадження закритого реєстру, інакше виникає ризик самосудів.

 

 

 

11.07.2019