Папа Франціск зустрівся з російським президентом.

Відомо, що розмова стосувалася, зокрема, ситуації на сході України.

 

 

Папа Римський Франціск в четвер, 4 липня, прийняв у Ватикані президента Росії Володимира Путіна, котрий прибув з офіційним візитом до Італії. Це вже третя їхня зустріч. 

 

Лідер російської держави прибув до Ватикану з 50-хвилинним запізненням. Його зустріч із Понтифіком тривала, згідно з протоколом, близько години. Про це повідомив інформаційний портал Vatican News.

 

Наприкінці зустрічі Папа Франціск подарував Путіну гравюру з видом на площу Святого Петра XVIII століття. Путін, своєю чергою, спрезентував Понтифіку ікону з апостолами Петром і Павлом та диск з фільмом «Гріх» Андрія Кончаловського, присвячений життю скульптора і художника Мікеланджело Буонарроті.

 

Бесіда Путіна і Папи Римського проходила за зачиненими дверима лише в присутності перекладачів. По її закінченні заяв для преси зроблено не було. Тому подробиці перемовин невідомі.

 

Помічник президента РФ Юрій Ушаков напередодні зустрічі повідомив, що сторони, серед іншого, планують обговорити відновлення християнських святинь у Сирії, гуманітарні проекти Католицької церкви на сході України і ситуацію у Венесуелі. Під часі попередньої зустрічі у Ватикані в червні 2015 року Папа Франціск закликав російського президента вжити дієвих заходів для встановлення миру на Донбасі.

 

За словами Ушакова, питання про евентуальне запрошення Папи Римського до Росії на даний час не стоїть на порядку денному.

04.07.2019