Делеґація ПАРЄ покинула Україну достроково.

 

Делеґація Парламентської асамблеї Ради Європи достроково припинила свою роботу на виборах в Україні.

 

 

Про це йдеться у повідомленні на інтернет-сторінці асамблеї.

 

Делеґація ПАРЄ перебувала у Києві 2–3 липня для оцінки передвиборчої ситуації перед позачерговими парламентськими виборами в Україні, які відбудуться 21 липня.   

 

В асамблеї зазначили, що у листі від 2 липня Голова Верховної Ради Андрій Парубій доніс до президента ПАРЄ Ліліан Морі Паск'є рішення українського парламенту відкликати своє запрошення для спостереження за достроковими виборами.

 

"Відтак передвиборча делеґація вирішила припинити свою діяльність достроково", – йдеться у повідомленні.  

 

Служби ПАРЄ інформують, що в Україні делеґація ПАРЄ провела зустрічі з лідерами і представниками ряду партій, котрі беруть участь у виборах, представниками громадянського суспільства і засобів масової інформації, представниками місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (БДІПЛ/ОБСЄ) зі спостереження за виборами в Україні, а також дипломатами. 

 

Решту зустрічей скасовано. 

 

До складу делеґації входили четверо представників з Нідерландів, Польщі, Сан-Марино та Азербайджану.

 

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила жаль з приводу рішення Верховної Ради. Вона вважає. що Україна як член Ради Європи перебуває під процедурою моніторингу асамблеї та має зобов'язання запропонувати ПАРЄ спостерігати за президентськими й парламентськими виборами.

 

Голова ВР Андрій Парубій, коментуючи відкликання запрошень, заявив: "Серед міжнародних спостерігачів не може бути представників країни-агресора – Росії. Вони будуть не спостерігачами, а агентами гібридної війни Путіна. Вплив Росії на українські вибори будь-яким чином неприпустимий", – пояснив спікер.

 

Нагадаємо, українська делеґація призупинила участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи з огляду на відновлення прав російської делеґації.

 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявляв, що Україна не лише бойкотуватиме роботу асамблеї, а й розгляне питання про відкликання запрошень на вибори. "Хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ?" – наголошував міністр.

 

04.07.2019