Голова Офісу Президента Андрій Богдан виступає за законодавче закріпення використання російської мови на Донбасі, а також підтримує ідею проведення "мовних" референдумів.

 

Про це Богдан сказав у інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

 

 

"Ми можемо Донецькій і Луганській області дозволити розмовляти російською мовою, якщо у нас почнеться мир у країні? Ставимо питання – "так/ні". Якщо можемо, тоді Донецьк і Луганськ спілкуються російською мовою", – сказав голова Офісу Президента.

 

"Я сам зі Львова, у мене ж там "бандерівці", я за українську мову і я за Україну. Але у нас є проблема, її треба вирішувати. Ми говоримо нескінченно, а нічого не вирішуємо, а треба вирішувати", – додав Андрій Богдан.

 

Відповідаючи на питання про значення прецеденту й загрозу появи подібних захцянок не лише з боку Донецька і Луганська, а й Одеси, він сказав: "Давайте ще угробимо п'ятнадцять тисяч наших громадян у війні?"

 

Коментуючи перспективу статусу регіональної мови для російської, Андрій Богдан зазначив, що підтримує ідею. "Регіональні мови – напевно. Особисто моя думка: я б дозволив Донецьку і Луганську: державна – українська, регіональна – російська, і за умови, що після цього вони – територія України", – сказав голова ОП.

 

 

Коли ж журналіст спитав його, що буде в тому випадку, коли подібних прав захочуть Харків і Одеса, то Бондан відповів: "Тоді давайте змусимо всіх розмовляти українською? Тоді зупинимося на тому, що Україна – це у нас буде Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області. Ми повинні шукати компроміси чи ми повинні всім нав'язувати думку якоїсь частини України?"

 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський у перші дні своєї президентури розкритикував закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

01.07.2019