67% мешканців Львівщини вважають російськомовність переселенців проблемою.

 

80% вимушених переселенців, які тепер мешкають на Львівщині, спілкуються у побуті двома мовами або лише російською. Втім, більшість із них (67%) намагаються з місцевими розмовляти тільки українською (серед російськомовних таких 57%, двомовних – 64%) – такими є дані опитування, яке у великих містах Львівської області (Львів, Дрогобич, Самбір, Стрий, Червоноград) 13–23 травня провела соціологічна група "Рейтинг". 

 

При цьому 46% переселенців не бачать проблеми мовного непорозуміння з місцевими жителями, 41% вбачають у цьому незначну проблему, 12% – значну. Натомість серед місцевих 31% не бачать у цьому жодної проблеми, 42% вважають цю проблемою незначною, 25% вважають, що це значна проблема. 

 

 

Згідно з даними опитування, 61% ВПО вважають, що не існує напруження у відносинах між переселенцями і місцевими жителями, 36% іншої думки. Серед місцевих жителів про певне напруження говорять 52%, про його відсутність – 42%.

 

Переселенці загалом краще оцінюють ставлення до себе місцевих жителів, аніж жителі міст Львівщини оцінюють своє ставлення до внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Так, 49% опитаних переселенців говорять, що ставлення місцевих до них дуже позитивне, ще 32% – скоріше позитивне. У свою чергу, 18% місцевих жителів зазначили, що цілком позитивно ставляться до біженців, 35% – скоріше позитивно, 34% – нейтрально. 11% місцевих зазначили, що ставляться до переселенців негативно.  

 

 

Додамо, що дві третини опитаних переселенців Львівщини є жителями східних областей України, 19% прибули з центральних регіонів, 18% – з південних. 62% – це жінки (половина з них мають дітей віком до 17 років), 38% – чоловіки. Середній вік переселенців – 43 роки. 46% постійно вдома спілкуються російською мовою, 34% – двома мовами (як українською, так і російською), 19% – тільки українською.

 

 

 

31.05.2022