Лідери США і КНДР зустрілися в корейській демілітаризованій зоні.

Дональд Трамп став першим чинним американським президентом, котрий відвідав Північну Корею.

 

 

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зустрівся з лідером КНДР Кім Чен Ином в демілітаризованій зоні на кордоні Південної і Північної Корей. Зустріч лідерів двох країн у цьому місці сталася вперше в історії. «Радий новій зустрічі з вами. Ніколи не думав, що побачу вас у цьому місці». – сказав Кім Чен Ин, вітаючи Трампа.

 

Потиснувши руку Кім Чен Ину в прикордонному селі Пханмунджом, Трамп перетнув військову демаркаційну лінію, яка розділяє Північну і Південну Корею, й опинився на території КНДР. Він зробив кілька кроків, після чого обидва лідери знову потиснули один одному руки і перейшли на південний бік демілітаризованої зони.

 

«Можливість перетнути кордон була великою честю», – сказав Трамп. Він повідомив, що запросив північнокорейського лідера відвідати США для чергової зустрічі та що він і Кім Чен Ин домовилися сформувати команди для продовження переговорів на робочому рівні.

 

«Вони (робочі групи, – Z) зустрінуться в найближчі кілька тижнів і почнуть процес, а ми подивимося, що буде далі. Темпи не є нашою метою. Ми хочемо дійсно всеосяжної якісної угоди», – сказав Трамп. Він оголосив, що американську делегацію на перемовинах, як і раніше, очолюватиме спецпосланець США в Північній Кореї Стівен Біґун. Не вдаючись у деталі, Трамп сказав, що Пхеньян «також поставить на чолі людину, котру ми знаємо і котра нам подобається».

 

Пізніше в Twitter Трамп охарактеризував зустріч із Кім Чен Ином як «прекрасну», заявивши, що для нього стало «великою честю» стояти на «землі Північної Кореї».

 

Це вже третя зустріч лідерів США і КНДР, котрі до цього зустрічалися в Сінгапурі в червні минулого року й у В'єтнамі у лютому. Як зазначили експерти, саміт у демілітаризованій зоні викликає надію на відновлення перемовин з ядерних питань. Проте поки що незрозуміло, наскільки значного поступу вдасться досягти.

01.07.2019