Суд визнав провину підлітків, затриманих на пікеті проти Зеленського.

 

Рівненський міський суд визнав винними двох мешканців Рівного, 16-річну Дар’ю Коцюрубу та 20-річного Романа Філюка, у порушенні Кодексу про адміністративні порушення («Порушення встановленого порядку організації або проведення мітингів, вуличних демонстрацій») і призначив їм покарання у вигляді попередження.

 

Про це повідомляє видання "Главком"

 

 

Згідно з матеріалами справи, 25 травня Коцюраба і Філюк тримали на майдані Незалежності у Рівному плакати з написами "Імпічмент президента", "Не кумівство по-братськи", "Сказав, порушив, пішов".

 

Мету протесту неповнолітня рівнянка пояснила тим, що її не задовольнили призначення "кварталівців" на державні посади (маються на увазі перший помічник президента Сергій Шефір, перший заступник глави АП Сергій Трофімов, заступники глави АП Юрій Костюк і Кирило Тимошенко), а також призначення головою АП Андрія Богдана, який підпадає під дію закону про очищення влади. Також підлітки протестували проти виступу Президента Володимира Зеленського російською мовою під час інавгурації.

 

Поліція склала на обох мітингувальників протоколи про адмінправопорушення, пославшись на те, що вони попередньо не сповістили виконавчий комітет Рівненської міської ради про намір провести 25 травня мітинг на місцевому майдані Незалежності.

 

У суді адвокат Філюка просив провадження у справі закрити за відсутністю у діях його підзахисного складу адміністративного правопорушення.

 

Разом з тим, суддя Наталія Діонісьєва наголосила, що ст. 39 Конституції України передбачає: громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщають органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Самі ж терміни сповіщення не повинні обмежувати право громадян, а мають служити його гарантією і водночас надавати можливість органам влади вжити заходів щодо безперешкодного проведення мітингів тощо.

 

При цім суддя додала, що Коцюраба і Філюк завчасно не повідомили місцеву владу про проведення цього мітингу.

 

 

Крім цього, суд стягнув з Романа Філюка 384 грн. 20 коп. судового збору в дохід держави.

 

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський заявив, що правоохоронці могли діяти м’якше.

 

"Закликаю МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядку. Критики не боюся", – заявляв голова держави.

 

26.06.2019