У Дрогобичі дітей записують до школи блокчейново через інтернет.

 

У Дрогобичі працює електронна система запису дітей до школи, що дозволяє переглянути дані про вільні місця у кожній школі міста, одразу заповнити анкету та записати дитину у школу, що розташована найближче до дому.

 

У міськраді кажуть, що батьки активно користуються цим сервісом. Окрім того, що це зручно і швидко, такий запис допомагає контролювати створення черг, дотримуватися соціальної справедливості та не допускати фальсифікацій.

 

Особливість системи полягає у тому, що всі дані дитини зашифровані. Відвідувачі сайту можуть бачити чергу, але змінити дані практично неможливо.

 

«Якщо мама із дому записує дитину в перший клас, вона автоматично прописується на чотирьох валідаторах-серверах. Ці дані будуть прописані в історії. І якщо керівник школи або хтось інший захоче дитину пересунути, або змінити дані, або щось стерти, він має одномоментно на чотирьох серверах це зробити. Це буде неможливо», – пояснив керівник Дрогобицького міського відділу IT та аналізу Станіслав Гайдер.

 

Система базується на технології блокчейн. Подібну програму запустили вже для дитячих садочків і наразі розробляють ще одну – для запису маленьких мешканців міста до комунальних гуртків та басейнів.

19.06.2019