Консервативна партія Великої Британії залишилася без голови.

Тереза ​​Мей, як і обіцяла, пішла з цієї посади.

 

 

Про те, що прем'єр-міністерка Об’єднаного Королівства Тереза ​​Мей подала до демісії з посади голови Консервативної партії, вона сама поінформувала однопартійців у п'ятницю, сьомого червня. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

 

Нагадаємо, що ще 24 травня Мей офіційно пообіцяла це зробити. Причиною свого відходу з посади лідера консерваторів вона назвала нездоланні розбіжності з парламентом щодо планів виходу країни зі складу Євроунії.

 

 

Тепер урядова Консервативна партія до середини липня повинна буде обрати нового голову. Новий лідер консерваторів автоматично очолить також британський уряд.

 

На цю посаду претендує щонайменше 11 політиків. При цьому найбільше шансів, на думку спостерігачів, у колишнього мера Лондона і екс-міністра закордонних справ Бориса Джонсона, прихильника так званого «жорсткого» Brexit’a , тобто виходу країни з Європейської Унії без укладання жодних угод з Брюсселем.

 

Досить поважні шанси має також низка інших претендентів, наприклад міністр охорони навколишнього середовища Майкл Ґоув (Michael Gove), котрого підтримує багато консерваторів.

 

Висування своїх кандидатур анонсували, зокрема, колишній міністр з питань виходу Об’єднаного Королівства з Євроунії Домінік Рааб (Dominic Raab) і колишня лідерка Палати громад британського парламенту Андреа Лідсом (Andrea Leadsom).

 

Міністр з питань міжнародного розвитку Рорі Стюарт (Rory Stewar) також заявив про вступ у прем’єрські перегони. Він різко скритикував плани фаворита на посаду голови консерваторів Бориса Джонсона. Той на конференції в Швейцарії висловив упевненість, що Лондон зможе вийти з ЄУ без угоди з Брюсселем уже восени.

 

Міністр охорони здоров'я і соціальних справ Метт Генкок (Matt Hancock) ще раніше підтвердив своє висунення. Він, як і Стюарт, – противник жорсткого Brexit.

 

Претенденткою на лідерство в Консервативній партії є ексміністерка праці і пенсій Естер Маквей (Esther McVey).

 

Ще одним здобувачем цієї посади є міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант (Jeremy Hunt).

 

07.06.2019