Тереза ​​Мей подасть до демісії через два тижні.

 Вона заявила, що в інтересах країни, аби уряд очолила нова людина.

 

 

Тереза ​​Мей оголосила, що піде у відставку з посади лідера Консервативної партії 7 червня, але залишатиметься ще прем'єркою Великої Британії до обрання нового лідера партії. У своєму виступі на Даунінг-стріт в п’ятницю, 24 травня, ​​вона пообіцяла полишити й посаду прем'єр-міністерки, щойно буде обрано нового голову торі, котрий і очолить британський уряд. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС.

 

«Я незабаром полишу посаду, яку вважала обіймати за честь мого життя. Я була другою жінкою-прем'єркою, але, звісно, не останньою. Я ухвалила таке рішення без жодного тиску й з величезною вдячністю за те, що мала можливість служити країні, яку я люблю. Я робила все, що могла, щоб домогтися виконання референдуму 2016 року, на якому перемогли прихильники Brexit», – заявила Тереза Мей. За її словами, вона завжди шкодуватиме про те, що їй не вдалося елегантно вивести Об’єднане Королівство з Європейської Унії. «Однак тепер країну має очолити нова людина, і це буде в інтересах усіх», – додала вона

 

У своїй заяві Мей зазначила, що її наступник на посаді прем'єра повинен буде досягти консенсусу в парламенті, який необхідний для виходу країни з Євроунії. «Такого консенсусу можна досягти тільки в тому випадку, якщо всі учасники дебатів погодяться на компроміс», – заявила Тереза ​​Мей.

 

Заяві Мей передувала її зустріч з міністром закордонних справ Джеремі Гантом (Jeremy Hunt) і міністром внутрішніх справ Саджидом Джавідом (Sajid Javid). Вони висловили свої застороги щодо нового плану прем’єрки з виходу Великої Британії з Європейської Унії.

24.05.2019