Ющенку оголосили підозру через передачу Януковичу "Межигір'я".

 

Генеральна прокуратура України підтверджує, що екс-Президентові Віктору Ющенку виголосили підозру у причетності до махінацій із резиденцією "Межигір'я" і розтраті майна на півмільярда гривень.

 

Про це заявила речниця Генерального прокурора Лариса Сарган у коментарі "Українській правді".

 

 

З її слів, підозру Ющенкові надіслали 25 травня. Саме ж кримінальне провадження датоване 25 грудня 2015 року.

 

"У ході цього розслідування було складене письмове повідомлення про підозру, де вказано, що Ющенко, діючи за попередньою змовою з групою осіб, шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів державним майном – комплексом будівель та споруд урочища "Межигір’я" та будинком у селі Нові Петрівці, земельними ділянками, на яких він розташований. І все це загальною вартістю 540 мільйонів гривень. Все це кваліфікується за ч. 5 ст. 191 ККУ", – сказала Сарган.

 

Напередодні народний депутат України Сергій Лещенко повідомив на своєму telegram-каналі, що Генеральна прокуратура висунула Віктору Ющенку підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою.

 

Згідно з інформацією Лещенка, Ющенко перевів "Межигір'я" з Держуправління справами в сферу відповідальності Кабінету Міністрів, який передав резиденцію до статуту держпідприємства "Надра України", а те, своєю чергою, вивело "Межигір'я" з держвласності на користь фіктивної донецької фірми. "Після цього Янукович почав будувати в "Межигір'ї" персональний рай", – поінформував депутат.

 

Сергій Лещенко стверджує, що Ющенко "свідомо діяв у змові з Януковичем".

 

06.06.2019