На посаду британського прем’єра вже претендує семеро осіб.

Експерти вважають фаворитом ексміністра закордонних справ Бориса Джонсона.

 

 

Після заяви прем'єрміністерки Великої Британії Терези Мей про готовність піти з цієї посади про свій намір очолити правлячу Консервативну партію і водночас кабінет міністрів повідомило вже семеро британських політиків.

 

Висування своїх кандидатур анонсували, зокрема, колишній міністр з питань виходу Об’єднаного Королівства з Євроунії Домінік Рааб (Dominic Raab) і колишня лідерка Палати громад британського парламенту Андреа Лідсом (Andrea Leadsom). Про це повідомила в суботу, 25 травня, телерадіокомпанія ВВС.

 

В інтерв'ю недільному британському виданню The Daily Mail Рааб в пообіцяв «боротися за справедливішу угоду щодо Brexit. Лідсом, чий відхід з посади лідерки нижньої палати фактично прискорив відставку Мей, у коментарі для телеканалу Sky News висловила думку, що у неї є необхідні «досвід і впевненість, щоб привести країну до світлого майбутнього».

 

Міністр з питань міжнародного розвитку Рорі Стюарт (Rory Stewar) також заявив про вступ у прем’єрські перегони. Він різко скритикував плани фаворита на посаду голови консерваторів, ексміністра закордонних справ Бориса Джонсона. Той на конференції в Швейцарії висловив упевненість, що Лондон зможе вийти з ЄУ без угоди з Брюсселем уже восени.

 

Міністр охорони здоров'я і соціальних справ Метт Генкок (Matt Hancock) ще раніше підтвердив своє висунення. Він, як і Стюарт, – противник жорсткого Brexit.

 

Ще однією претенденткою на лідерство в Консервативній партії є ексміністерка праці і пенсій Естер Маквей (Esther McVey).

 

І останній з поки що анонсованих реальних претендентів у наступники Терези Мей – міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант (Jeremy Hunt).

 

Нагадаємо, що в п’ятницю, 24 травня, Тереза ​​Мей оголосила, що 7 червня піде у відставку з посади лідерки Консервативної партії, але залишатиметься ще прем'єркою Великої Британії до обрання нового голови партії. У своєму виступі на Даунінг-стріт ​​вона пообіцяла полишити й посаду прем'єрміністерки, щойно буде обрано нового голову торі, котрий і очолить британський уряд.

26.05.2019