Синод ПЦУ висловив вотум довіри Епіфанію; Філарет учинив демарш.

 

Члени синоду Православної Церкви Україна підтримали предстоятеля Церкви митрополита Епіфанія. Проти виступив лише Філарет.

 

"Православна Церква України зберігає внутрішню єдність та закликає єпископат, духовенство і вірних усі питання, які виникають, обговорювати та вирішувати в дусі заповіданої Господом нашим Ісусом Христом братньої любові, уникаючи розпалення ворожнечі, протистоянь та розділення. Синод також висловив повну підтримку предстоятелю, Блаженнійшому Епіфанію, митрополиту Київському і всієї України", – йдеться у заяві за підсумками засідання.

 

По завершенню синоду до журналістів вийшов митрополит Епіфаній. Відповідаючи на запитання про те, чи всі висловили йому підтримку, Епіфаній сказав: "Всі були одностайні, окрім патріарха Філарета", – цитує BBC News Україна.

 

 

З його слів, Філарет іще раз заявив на засіданні, що Київський патріархат існує, хоча інші члени намагалися його переконати в протилежному.

 

"Певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували. Але всі побачили, що святійший патріарх Філарет є утвердженим у своїй думці", – констатував Епіфаній.

 

Також синод підтвердив, що ПЦУ у своїй діяльності чітко виконуватиме статут і Томос. Раніше Філарет розкритикував зміст Томосу та заявив, що не буде виконувати окремих його пунктів.

 

Окрім того, синод роз'яснив порядок поминання під час богослужінь. Першим підноситься ім'я предстоятеля Епіфанія, а другим місцевого архієрея. Таким чином, було прибрано дуалізм, коли деякі священики під час служб першим чи другим підносили ім'я Філарета.

 

Як розповів ВВС News Україна митрополит Макарій, рішення щодо порядку поминання після певних дискусій підписав навіть Філарет.

 

Відповідаючи на запитання журналістів про імовірність покарання Філарета за незгоду, Епіфаній повідомив, що "для цього немає канонічних підстав".

 

Серед рішень синоду є й висвячення на єпископа Ольвійського Епіфанія (Дімітріу), який опікуватиметься грекомовною паствою. Він буде мати права вікарія предстоятеля ПЦУ. Його висвячення відбудеться 25 травня у Михайлівському монастирі.

 

Пізніше свою позицію озвучив журналістам і сам Філарет: "Синод, який проходив, був направлений на знищення Київського патріархату", – поскаржився він.

 

 

Владика повністю розкритикував рішення синоду, а Епіфанія запідозрив у тому, що той піддався впливу "антиукраїнських, московських сил".

 

"Вони впливають на предстоятеля, і тому приймаються такі негативні рішення", – вважає Філарет.

 

Предстоятель Київської єпархії зазначив, що виступає за єдину Українську Церкву, але "не підтримує того, що написано в Томосі".

 

24.05.2019