Львівська ОДА звернеться до суду через знищення розписів Сосенка у церкві в Славському.

 

У Львівській облдержадміністрації відреагували на нищення унікальних розписів авторства Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка у церкві в Славському. ЛОДА звернулася до інспекції Держархбудконтролю, а також готує судовий позов. Про це повідомляє прес-служба адміністрації.

 

Втім, реакція ЛОДА запізніла, адже автентичні розписи таки збили і винесли разом із будівельним сміттям, про що повідомила дослідниця архітектури Тетяна Казанцева.

 

У ЛОДА кажуть, що спеціально створена комісія вивчила хід робіт у церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славському, що виконуються без погодження відповідних органів, і намагалася вручити настоятелеві храму та голові церковного братства припис про припинення будь-яких робіт. Але представники релігійної громади відмовилися його отримувати, тож припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимирові Безі.

 

На місці також працюють правоохоронні органи і складають опис втрат, що їх зазнала пам’ятка місцевого значення.

 

«Ми скерували звернення до Інспекції ДАБК у Львівській області. Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розписи Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левинського були знищені», – зазначила т. в. о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

16.05.2019