У Славську в церкві знищують автентичні розписи Модеста Сосенка.

 

У Славську на Львівщині ремонтують церкву Успення Пресвятої Богородиці архітектора Василя Нагірного, де збереглися розписи Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Священик каже, що розписи та плитку виробництва фірми Івана Левинського планують збити. Про це у Facebook повідомила викладачка Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» Тетяна Казанцева.

 

Настоятель церкви отець Андрій каже, що не будуть зберігати те, що «падає на голову». Також він говорить, що автентики в церкві не збереглося.


«Ми зараз маємо жити цивілізовано. Ця плитка що – свята?» – аргументує священик. 
 

Натомість Тетяна Казанцева після відвідування церкви виявила там оригінальні розписи та плитку виробництва фабрики Івана Левинського.


Фото: Тетяна Казанцева/Facebook

 

«На купі сміття за церквою в Славську лежать збиті розписи Модеста Сосенка або, як сказала громада, якогось Буцманюка. Інтер’єр церкви в Славському обличкований плитками! Ці плитки, прекрасного вохристо-рожевого кольору, громада планує збити і поставити нову блискучу плитку клозетову… Бо хто такий Левинський!» – каже Тетяна Казанцева.

 

Втім, священик, посилаючись на громаду, каже, що зберігати нічого не будуть, а зроблять «ще краще». За його словами, зберігати – це дорого, залишать лише ікони, які планують відновити згодом, коли будуть гроші, але не розписи.


Тим часом в мережі Тетяні Казанцевій радять звертатися до вищого керівництва УГКЦ, а також писати заяву в прокуратуру про наміри знищити розписи.

14.05.2019