В очікуванні наслідків

Можна задумуватися над тим, що станеться, коли нап’єшся води з унітазу чи виллєш виварку з окропом на задницю коню. Можна задумуватися, але краще думати… Огляд подій тижня в Україні.

 

Дебют тижня

 

 

Президент-елект (для майбутніх курсів політології це словосполучення можна замінити терміном «преЗЕдент») традиційно загадково озвучив свої плани на найближчу перспективу. Центральна виборча комісія вже була звинувачена у затягуванні процесу підрахунку голосів, що розцінювалося як «приховування булави». Тепер на шляху до оволодіння цим клейнодом для Зеленського стала сама дата набуття повноважень. Новообраний гарант Конституції мав зустріч з представниками Верховної Ради, де були обговорені поточні актуальні проблеми, але остаточного консенсусу щодо дня інавгурації досягнуто не було.

 

Не менш важливим питанням є історія з можливістю дострокового припинення функціонування парламенту поточного скликання. Володимиру Олександровичу закидають, що він дуже планує розпустити чинну Верховну Раду через якісь свої меркантильні інтереси, але сам Зеленський наразі говорить: "Усі хочуть послухати, чи будемо ми розпускати парламент, чи ні. ... Зарано про це говорити, бо ще немає повноважень. Як тільки в мене будуть повноваження, ви отримаєте відповідь".

 

Запропоновану дату інавгурації «командою Зеленського» на 19 травня у законодавчому органі вже збештали, бо то, на їхню думку, день трауру і проводити якісь імпрези не пасує, а думати про те, як і коли давати булаву з рештою атрибутів новому очільнику парламентсько-президентської республіки, народні депутати будуть з 14 травня, коли повернуться до роботи після короткотривалих канікул.

 

 

Відкриття тижня

 

 

Колись настрій зацікавленим політикою українцям підіймали дискусії про те, хто є чиєю маріонеткою – Коломойський Зеленського чи навпаки. Тепер про ляльковода і ниточки можна кілька днів поговорити, оперуючи фразами, озвученими безпосередньо самим Ігорем Валерійовичем, бо наговорив він на заздрість Карло Коллоді, Отто Бірбаума і Олексія Толстого разом взятих.

 

Виявляється, на сході України йде «громадянський конфлікт». Саме таке визначення дав російській агресії на нашу територію Коломойський. "Громадянський конфлікт, можна сказати і громадянська війна, але це занадто глобально, а це громадянський конфлікт", —вважає він, і взагалі на Донеччині та Луганщині "воюють українці з українцями", а Росія "підтримує одну частину українців, і якби її не було, то українці уже давно помирилися".

 

На майбутні переговори до Мінська чи Антананаріву у «нормандському» форматі чи форматі 69 варто було б слати саме колишнього власника «Приватбанку». Зі своїм баченням світу Коломойський розповість таке, що навіть у Медведчука відкриється третє око і виникне нестримне бажання взяти участь у проекті «Танці з зірками».

 

 

Паспортизація тижня

 

 

Керівництво Російської Федерації не вигадує велосипед і знає, що «примушення до миру» є правильною політикою. Перед миротворенням варто роздати на територіях, де той процес має відбуватися, аборигенам російські паспорти. Так робилося в Придністров’ї, Абхазії і Південній Осетії, де громадяни РФ існують тепер з вірою у щасливе майбутнє. На п’ятому році війни у Кремля дійшли руки з паспортами до мешканців окупованого Донбасу.

 

Роздача картонок з орлом-калікою мала б тішити колаборантів, але вони можуть дослухатися і до дипломатичної мови вітчизняного Міністерства закордонних справ, де кажуть, що нормативно-правові акти РФ, як попередні,  так і майбутні, спрямовані на надання громадянам України російського громадянства у протиправний спосіб, були, є та будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків.

 

До тих, кому досі кричиться «Путін ввєді», не дійде, і для розширення світогляду можна прислухатися до думки не дипломата, а зовсім навпаки.

«Це продовження повзучої окупації України. Це черговий експеримент, який президент РФ пан  Путін вже спробував випробувати в Україні. Звичайно, що це може вплинути як на ситуацію в країні, так і на окупованих територіях», — вважає міністр оборони Степан Полторак.

 

«Зміна ситуації» у цьому випадку означає, що літаючого свинцю в ОРДЛО стане більше, і розбиратися він з кольором паспортів не буде.

 

 

Пеня тижня

 

 

Витрусити майже 70 мільярдів гривень, які громадяни України заборгували за житлово-комунальні послуги, Кабмін вирішив за допомогою ноу-хау під назвою «пеня».

У ході інформаційної кампанії боржникам пояснили, що всі, хто, починаючи з 20 травня, не встигне заплатити за комуналку, будуть отримувати пеню 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Аби було доступніше, то розтлумачили на пальцях — якщо в платіжці за комуналку у вас 1000 гривень, то за місяць прострочення «накапає» ще три гривні.

 

Такими санкціями настрашити можна лише пенсіонерів з тяжкою формою параної, а говорити про те, що подібні кроки суттєво поповнять державний бюджет і дисциплінують боржників,  можуть ті, хто сміється з жартів «95 кварталу». Для людей з гіпертрофованим оптимізмом можна лише повідомити про відключення в не найменшому обласному центрі Рівному централізованого постачання гарячої води за борги.

Після забав з пенею можна чекати на жорсткі санкції.

 

06.05.2019