Так казав дід Панас

 

Крилатий вислів сивовусого патріарха з чорно-білого телевізора знають всі, тепер можна далі бути інфантильними аж до деменції. Дорослі люди малятам пояснять, що таке насправді та сама штука, яку вимовляти не пасує навіть на ТБ. Огляд подій тижня в Україні.

 

Вибори тижня

 

 

Українці пережили традиційний для себе «кінець світу» під назвою «вибори». Перших пару днів (для особливо задумливих цей термін збільшиться до кількох місяців) прихильникам кандидата, який програв, буде тяжко дихати від розпуки, а симпатикам переможця – від зірваних в результаті овацій голосових зв’язок. Згодом все вгомониться, і перші, і другі підуть у відпустку, а коли забракне адреналіну, поринуть у чергову виборчу кампанію.

 

 

Восени громадяни України обиратимуть Верховну Раду, і та електоральна атракція має всі шанси стати ще більшою вакханалією, ніж президентська. До осені навіть найвпевненішим у власному виборі обивателям стане зрозуміло, що рвати згадані зв’язки та інші частини тіла не завжди доцільно. Можливо, до того ж часу до некомпетентних в питаннях державного устрою дійде інформація, що в компетенцію Президента не входить зміна тарифів на житлово-комунальні послуги і контроль за заміною перегорілих лампочок в під’їзді.

 

Поки ж важке чи радісне похмілля не минуло, то з оперативної інформації заслуговує уваги такий факт – нового майбутнього Президента України привітали майже всі його колеги, які мають інтерес до нашої держави, крім президента Російської Федерації. 

«Поки передчасно говорити про привітання президента Путіна пану Зеленському, а також про можливості спільної роботи», —  заявив прес-секретар кремлівського начальника Пєсков. Може, в Москві пам’ятають, як двічі вітали Януковича в 2004, або пригадують власні аплодисменти з приводу виборів Трампа і подальші санкції, але поки що є саме такий момент для дитячого розчарування.

 

Банк тижня

 

 

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною націоналізацію «Приватбанку», яка сталася наприкінці 2016 року. Баталії довкола цієї фінансової установи можуть затьмарити ефемерний розпуск Верховної Ради новим гарантом Конституції, перенесення Адміністрації Президента в Кривий Ріг чи перемогу ФК «Львів»  у NBA.

Парламент ефектно розстрілюють у телесеріалі, Основний закон має багато букв і складний для прочитання і футбольним м’ячем можна потрапити в баскетбольний кошик, а гроші (особливо власні гроші), які лежать у найбільшому банку країни, це завжди серйозно.

 

Поки що найбільше українськими фінансами занепокоєні за кордоном. У Міжнародному валютному фонді заявили про підтримку націоналізації «Приватбанку» і запевнили, що тримають руку на пульсі. Те саме кажуть в посольстві США. Залишилося почекати на апеляцію щодо рішення Окружного суду у вищі інстанції, яку обіцяє Національний банк і що скаже та зробить колишній власник того самого «Приватбанку».

 

Надія тижня

 

 

"Тепер я абсолютно спокійно Вірі сказала, що більше я у в'язницю не сяду. І я в неї не сяду", —оптимістично повідомила власній сестрі вже легендарна Надія Савченко. Цю народну депутатку разом з керівником «Офіцерського корпусу» Володимиром Рубаном звільнили з-під варти, бо сплив термін призначених їм запобіжних заходів. Заходи до означених осіб були вжиті, аби Верховну Раду розстрілював з автомата  колишній вчитель Голобородько у «Слузі народу», а не Савченко з Рубаном з мінометів у реальності.

 

Тепер звинувачені у спробі державного перевороту перебувають не з тієї сторони ґрат і планують власне майбутнє. Дитяча гра у «пєстікі і салдікі» може мати дуже несподіваний фінал. Все залежить від того, хто писатиме сценарій чергового шоу. До речі, у Верховну Раду Савченко може безперешкодно пройти, навіть з гранатами, як вона це колись і робила.

 

Релігійне тижня

 

 

Народний депутат Вадим Новінський продовжує боротьбу за канонічне православ’я у власному розумінні. Тепер він звинуватив голів Рівненської та Волинської областей в тому, що вони сприяють захопленням храмів.

"А також цьому сприяють глави районних адміністрацій і сільських рад. І все це відбувається при повному потуранні силовиків Західної України, оскільки всі звернення віруючих до правоохоронних органів залишаються без уваги", – зазначив Новінський.

 

У притаманному для борців за канонічність стилі Вадим Владиславович попередив опонентів:

"Не порушуйте законодавства і Конституції  України на догоду Президенту, який уже йде геть, інакше будете притягнуті до відповідальності за рейдерські захоплення храмів в суворій відповідності до українського законодавства".

 

Для тих, кому не вистачило клепки збагнути з першого разу, народний депутат додав: "Храми, які були захоплені незаконно, будуть повернуті законному власникові, тобто УПЦ".

 

Жарти про «термос-томос» на тлі заяв цього опозиціонера набирають ще більшої глибини.

 

22.04.2019