Поліція не стала звинувачувати Зеленського в порушенні таємниці голосування.

 

Національна поліція Києва кваліфікувала дії кандидата у Президенти Володимира Зеленського на виборчій дільниці як порушення обмежень щодо ведення виборчої агітації. 

 

Правоохоронці склали протокол про порушення статті 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення через демонстрацію Володимиром Зеленським виборчого бюлетеня і тепер передають протокол до суду, повідомила прес-служба Нацполіції.

 

 

Санкція статті передбачає штраф від 30-ти до 50-ти мінімумів доходів громадян (510–850 грн.).

 

Відзначимо, раніше в пресі писали про те, що дії Володимира Зеленського належить кваліфікувати як порушення таємниці голосування. Санкція за таке правопорушення є суворішою – штраф від 1700 до 5100 гривень, виправні роботи до 2 років або обмеження волі до 3 років.

 

У першому турі такого ж порушення припустився і Олег Ляшко – він показав журналістам на камеру бюлетень із "галочкою". Невдовзі після цього речник МВС Артем Шевченко сказав, що дії Ляшка попередньо кваліфікують саме як порушення таємниці голосування. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляв, що Ляшкові не завадив би "солідний штраф".

 

Утім, згодом виявилося, що Ляшка таки штрафуватимуть за порушення агітації, а не порушення ним таємниці голосування.

 

Щодо Володимира Зеленського, то штаб заявив, що кандидат продемонстрував бюлетень, бо його про це попросили теле- і фотооператори. Штаб вважає штраф ознакою добросовісності кандидата і проявом верховенства права.

 

21.04.2019